Przemek BUJOK


Region: Śląsk        
Miasto: Ustroń

Przemek Bujok to niespełna 7 letni chłopiec z Ustronia, który od 8 miesiąca życia zmaga się z ciężką, rzadką chorobą – atypowym zespołem hemolityczno-mocznicowym (a-HUS). Jest pacjentem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Zabrzu. Od momentu zachorowania miał już wiele „rzutów” choroby. Każdy pobyt w szpitalu to kilkutygodniowa walka o jego zdrowie. Dwukrotnie Przemek został wyrwany z objęć śmierci. Poza tym zmaga się z chorobami współtowarzyszącymi: niedokrwistość, duże nadciśnienie tętnicze, trzecie stadium niewydolności nerek, niedoczynność tarczycy. Przemek przeszedł kilka operacji, niewydolność oddechową, zatrzymanie pracy serca, dializy… Obecnie przyjmuje lek Soliris, dzięki któremu jego stan jest stabilniejszy.

Przemek jest bardzo radosnym, roześmianym chłopcem, który uwielbia zwierzęta, bawić się samochodzikami z klocków i słuchać bajek. Pomimo bardzo ciężkiego przebiegu choroby nie traci swojego pogodnego nastawienia do życia oraz waleczności i daje całej rodzinie siłę do zmagań o lepsze jutro.

Obecnie dziecko wymaga stałej opieki, w związku z czym matka nie może podjąć pracy. Dalekie dojazdy do szpitala (75km w jedną stronę) oraz stała podaż leków utrzymujących Przemka w dobrej kondycji (leki nadciśnieniowe, moczopędne, hormonalne) powodują duże comiesięczne obciążenie budżetu rodzinnego. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w chorobie i leczeniu. Zachęcamy do wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta Przemka i do podzielenia się 1% podatku. Za wszelką pomoc, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 29.03.2022 r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
95 1050 0099 6781 1000 1000 0527
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Przemek BUJOK”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Anna Sołtysik, tel.: 696 758 403, email: a.soltysik@fundacjaiskierka.pl