Magdalena Majcher z Zabrza
Magdalena Majcher ma 10 lat i mieszka w Zabrzu. Jej zamiłowaniem są zwierzęta, szczególnie psy. Ciche marzenie Magdy to osobisty owczarek niemiecki długowłosy, którego mogłaby szkolić i wychować od szczeniaka. Jest to bardzo angażujące i odpowiedzialne zadanie, jednak Madzia wie, że w pełni podoła tej misji. Jej pasją jest taniec, który jest również odskocznią od codzienności. Podczas zajęć tanecznych może całkowicie poddać się swojej energii. Wyciszenie natomiast znajduje w książkach. Potrafi na długie godziny zamknąć się w fantastycznym świecie wymyślonych bohaterów i niesamowitych, malowniczych, oderwanych od rzeczywistości miejsc.

Spokojne dotąd życie Madzi przerwały pojawiające się u dziewczynki w czerwcu bóle głowy i towarzyszące im wymioty. Magda była odporna na podawane leki przeciwbólowe. Dolegliwości stawały się coraz bardziej uciążliwe i występowały ze zwiększona częstotliwością. Przerażeni i bezradni rodzice ostatecznie udali się z Magdusią do lekarza. Po wykonaniu szeregu szczegółowych badań potwierdziły się domniemania specjalistów. Ostatecznie postawiono diagnozę, że jest to guz skrzyżowania nerwów wzrokowych i podwzgórza. Od sierpnia dziewczynka stale przebywa na oddziale w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest pod opieką lekarzy, a mama stale towarzyszy jej w tych trudnych chwilach.

Wsparcie psychologiczne to jedynie część terapii, którą Madzia musi przebyć, dziewczynka potrzebuje także pomocy finansowej, która usprawni cały proces związany z leczeniem. Apelujemy zatem do Państwa o wpłacanie darowizn na indywidualny numer subkonta Magdaleny oraz podzielenie się swoim 1% podatku. Przed Madzią jeszcze długa walka z chorobą oraz rehabilitacja, która – mamy nadzieję – pozwoli wrócić jej do pasji, jaką jest taniec. Za okazane wsparcie w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 05.12.2017

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
59 1050 0099 6781 1000 1000 0690
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Magdalena MAJCHER”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Anna Sołtysik, tel.: 696 758 403, email: a.soltysik@fundacjaiskierka.pl