Nicole Heider z Raciborza
Nicole Heider ma 7 lat i mieszka w Raciborzu. Mimo tak młodego wieku jest wyjątkowo samodzielną i odpowiedzialną dziewczynką. Nauka zawsze sprawiała jej dużo radości i była motorem napędowym do zaspokajania ciekawości. Szybko nauczyła się czytać co zaprocentowało kiedy na świecie pojawiła się jej młodsza siostrzyczka, której osobiście mogła płynnie przedstawiać wszystkie bajeczne książeczki i opowiadania. Nicole uwielbia również wszelkie prace i zajęcia techniczno- plastyczne. Pasję do sztuki zaszczepiła w niej babcia. Dużo czasu spędzają razem malując obrazy i zajmując się robótkami ręcznymi. Drzemie w niej mnóstwo talentów i możliwości spełnienia siebie.

W październiku u dziewczynki wystąpiły objawy bardzo zbliżone do świnki jednak rodziców zaniepokoiło dodatkowo występujące zaczerwienienie na twarzy. Nicole trafiła do szpitala na pediatrie aby zrobić badania skąd po tygodniu została odesłana do Chorzowa. Tam na miejscu ostatecznie postawiono diagnozę, że dziewczynka cierpi na ostra białaczkę limfoblastyczną. Obecnie Nicole jest w trakcie pierwszych chemioterapii i na dobre rozpoczęła walkę z chorobą.

Z pewnością jest to nowa sytuacja w której została postawiona cała rodzina. Nicole, osóbka o wielkim sercu, ma bardzo dobre relacje z rodziną i bliskimi dlatego też strasznie cierpi z powodu ograniczonego kontaktu z nimi. Tęskni za towarzystwem rówieśników, za szkołą i wszystkimi zajęciami, które do tej pory wypełniały po brzegi jej czas.

Koszty towarzyszące leczeniu są bardzo wysokie i niejednokrotnie przewyższają możliwości finansowe rodziców. Często po leczeniu dziecko musi korzystać z wizyt u specjalistów i zajęć rehabilitacyjnych co generuje dodatkowe wydatki. Apelujemy zatem do wszystkich Państwa o wsparcie procesu leczenia dziewczynki wpłacając darowizny na indywidualny numer subkonta Nicole, a także dzieląc się swoim 1% podatku. Wspólnie mogą Państwo pomóc rodzinie przejść przez ten trudny dla nich etap w życiu. Za wszelkie wsparcie w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał o informację z dnia 15.12.2017r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
70 1050 0099 6781 1000 1000 0686
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Nicole HEIDER”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Anna Sołtysik, tel.: 696 758 403, email: a.soltysik@fundacjaiskierka.pl