Michał MIELCZAREK
Michał Mielczarek ma prawie trzynaście lat i mieszka w Knurowie. W drugiej połowie kwietnia 2018 roku pojawiły się u niego pierwsze, niepokojące objawy choroby, jeszcze wtedy rodzice nie wiedzieli, że jest to nowotwór. Był leczony na grypę żołądkową kiedy zaczął  wymiotować, następnie gorączka, która wystąpiła została potraktowana jako zapalenie dróg moczowych. Antybiotyki działały przez dwa dni po czym  wszystkie objawy powróciły jak bumerang. Ostatecznie skierowano chłopaka do Zabrza gdzie wykonano szczegółowe badania USG i rezonans po których ostatecznie zdiagnozowano chłoniaka nieziarniczego. Michał wymaga leczenia za pomocą leku Rituksimab, który nie jest refundowany przez NFZ. Koszt leczenia za pomocą tego leku to  około 30 000 zł (trzydzieści tysięcy złotych).

Michał interesuje się piłką nożną. Ma bogate pokłady wiedzy i aktywnie spędza czas goniąc za piłką. Jego ulubioną drużyną jest FC Barcelona. Gry komputerowe niezwykle go absorbują, chętnie też spędza czas z rówieśnikami na planszowych potyczkach. Dużo czasu spędza na świeżym powietrzu, a dwa rowerowe koła napędzają jego akumulatory.

Największą trudnością dla rodziny jest zebranie potrzebnej kwoty na wymagany lek i pokrycie innych kosztów towarzyszących leczeniu. Apelujemy więc do Państwa o wsparcie. Zachęcamy do  wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta Michała oraz do podzielenia się 1% w okresie rozliczeniowym. Zgromadzone pieniądze przeznaczone zostaną na wydatki związane z całym procesem leczenia. Za wszelkie okazane wsparcie, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 30.05.2018

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
83 1050 0099 6781 1000 1000 0743
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Michał MIELCZAREK”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl