Nataniel WĘCEK
Nataniel Węcek to niespełna czteroletni chłopczyk mieszkający w Ustroniu. Pierwszymi oznakami choroby były codzienne, krótkotrwałe bóle głowy trwające około dwóch tygodni. Zaniepokojeni rodzice zgłosili się wraz z synem do szpitala w Cieszynie. Lekarze zlecili wykonanie rezonansu magnetycznego, który wykazał guza lewej półkuli móżdżku. W maju 2018 roku Nataniel trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przeszedł operację usunięcia guza. Badania histopatologiczne wykazały niestety, że chłopiec choruje na Medulloblastomę, nowotwór mózgu o IV najwyższym stopniu złośliwości w 4-stopniowej skali. Obecnie poddawany jest chemioterapii. Po zakończeniu 4 intensywnych cykli kolejnym etapem leczenia będzie radioterapia, a następnie kolejne 6 cykli chemioterapii.

Nataniel jest ciekawym świata dzieckiem. Wśród jego zainteresowań królują wszelkiego rodzaju pojazdy specjalistyczne od budowlanych i rolniczych, przez policyjne, strażackie, na pociągach kończąc. Ostatnio swoje zainteresowanie poszerzył o karetki i helikoptery ratunkowe. Lubi swój czas spędzać na basenie oraz szalejąc w piaskownicy. Natanek ma rodzeństwo, dwóch młodszych braci bliźniaków, którzy nie odstępują go na krok. Kiedy wraca do domu, po pobycie w szpitalu, z twarzy maluchów nie znika uśmiech.

Najtrudniejsze dla rodziców jest wytłumaczenie Natanielowi, że ze względu na słabą odporność spowodowaną chorobą, nie może bawić się na podwórku wraz ze swoimi rówieśnikami i korzystać ze wszystkich uroków dzieciństwa. Choroba obecnie kojarzy się chłopcu tylko z bólem i ciągłymi pobytami w szpitalu. Cała ta sytuacja odbija się niekorzystnie na jego psychice, a rodzice ze wszystkich sił starają się otoczyć go opieką i być dla niego wsparciem w trudnych chwilach. Dojazdy do szpitala i koszty towarzyszące leczeniu są dużym obciążeniem dla rodziny, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie. Zachęcamy do wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta Nataniela oraz do podzielenia się 1% w okresie rozliczeniowym. Za wszelkie okazane wsparcie, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy również do wparcia zbiórki na portalu Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/zycie-natanka

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 31.07.2018

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
93 1050 0099 6781 1000 1000 0757
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Nataniel WĘCEK”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl