Nataniel WĘCEK

Śląsk
Miejscowość:
Ustroń

Nataniel Węcek zachorował w 2018 r mając zaledwie cztery lata. Pierwszymi oznakami choroby były codzienne, krótkotrwałe bóle głowy trwające około dwóch tygodni. Zaniepokojeni rodzice zgłosili się wraz z synem do szpitala w Cieszynie. Lekarze zlecili wykonanie rezonansu magnetycznego, który wykazał guza lewej półkuli móżdżku. W maju 2018 roku Nataniel trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przeszedł operację usunięcia guza. Badania histopatologiczne wykazały niestety, że chłopiec choruje na Medulloblastomę, nowotwór mózgu o IV najwyższym stopniu złośliwości w 4-stopniowej skali. Leczenie Nataniela było długie i intensywne, częściowo odbywało się również w Niemczech. Przeszedł, oprócz operacji, intensywną chemioterapię, protonoterapię i chemioterapię podtrzymującą. Obecnie jest na etapie rehabilitacji, która dotyczy słabego napięcia mięśniowego i problemów z koordynacją ruchową. Ponadto leczy powikłania tj. uszkodzona tarczyca i pozostaje pod stałą opieką poradni onkologicznej, endokrynologicznej oraz nefrologicznej. Nataniel bardzo lubi spędzać aktywnie czas - jeździć na rowerze, chodzić po górach, ale także grać w szachy. Interesuje się rolnictwem i maszynami rolniczymi. Marzy o własnej farmie. Ma dwóch braci bliźniaków. Środki zgromadzone z darowizn, zbiórek i 1,5% podatku wykorzystuje na rehabilitację i minimalizowanie skutków ubocznych leczenia oraz liczne dojazdy na konsultacje lekarskie oraz leki. Rodzice chłopca pragną wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przekazali pieniądze na ratowanie życia syna, umożliwiły one długie i skomplikowane leczenie Nataniela, a obecnie pozwalają na jego powrót do sprawności i opiekę lekarską. Proszą osoby, które nadal wspierają subkonto Nataniela, aby przekazywały swoje darowizny i 1,5% podatku innym podopiecznym fundacji bardziej potrzebującym obecnie wsparcia. Także wszystkie środki z subkonta Nataniela, których on nie spożytkuje zostaną przekazane na ten cel.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 20.10.2022r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL93 1050 0099 6781 1000 1000 0757
BIC (SWIFT): INGBPLPW