Filip KARAŚ

nie podano
Województwo:
Miejscowość:

Filip pochodzi z Częstochowy. W 2018 roku przewlekłe zapalenie płuc zaniepokoiło rodziców, którzy udali się z synem się do szpitala w Częstochowie. Po przeprowadzeniu badań obrazowych zapadła diagnoza chłoniak nieziarniczy. Filip został skierowany prosto na blok operacyjny, w celu pobrania wycinka do badania histopatologicznego.  Podczas operacji doszło do zatrzymania krążenia, lekarze przeprowadzili akcję reanimacyjną. Chłopiec został przeniesiony na oddział intensywnej terapii i podłączony do aparatury medycznej. Po trzech tygodniach trafił na Odział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. U Filipa doszło do licznych powikłań w wyniku niedotlenienia, które wywołały wiele schorzeń neurologicznych. Aktualnie jest pod opieką poradni onkologicznej i wymaga stałej intensywnej terapii neurologopedycznej, fizjoterapeutycznej, integracji sensorycznej; porusza się na specjalnym wózku. Filip mimo bardzo ciężkiej choroby jest dzieckiem uśmiechniętym i bardzo pozytywnie nastawionym do innych ludzi. Przed chorobą uwielbiał plaże, pływanie i nurkowanie. Teraz jego ulubionym zajęciem jest rysowanie samochodów. Ma dwa lata młodszego brata Adasia, który bardzo go kocha, podobnie jak cała rodzina. Filip potrzebuje intensywnej i wyspecjalizowanej rehabilitacji, której koszty znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziców. Dodatkowo niezbędny jest również jego transport na zajęcia oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego, które jest refundowany tylko w części. Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie Filipa poprzez wpłatę darowizn na jego indywidualne subkonto oraz przekazywanie mu 1,5% podatku. Każda kwota ma tu ogromne znaczenie i rodzina będzie za nią wdzięczna.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 30.05.2022r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL12 1050 0099 6781 1000 1000 0760
BIC (SWIFT): INGBPLPW