Adam LATUSEK

Wiek: 16        
Region: Śląsk        
Miasto: Mikołów

Adam Latusek ma 12 lat i mieszka w Mikołowie. Ten Młody człowiek uwielbia się uczyć i chodzić do szkoły. Jego pasją są komputery, informatyka, matematyka i pływanie. Mimo poważnych kłopotów ze zdrowiem ukończył V klasę z wyróżnieniem. Jest nie tylko zdolny, ale również bardzo lubiany w klasie. Niestety choroba odebrała mu możliwość regularnego uczęszczania do szkoły. Adam niejeden raz musiał zrezygnować z chodzenia do szkoły. Dużym wsparciem dla Adama jest jego starszy brat Mateusz, który ma 17 lat i jego ukochany pies Codi. Chłopcy rozumieją się doskonale i pomagają sobie nawzajem.

Adam zaczął chorować we wrześniu 2012 roku. Początek choroby objawił się krwotokami z nosa oraz licznymi siniakami oraz wybroczynami w jamie ustnej. Na Oddziale Onkologii dziecięcej w Katowicach rozpoznano ostrą małopłytkowość. Obecnie leczy się na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu, na którym przebywał regularnie co dwa tygodnie. W lutym 2015 roku podjęto u Adama nieskuteczną próbę leczenia cytostatykami oraz chemioterapią, którą organizm dziecka bardzo ciężko zniósł. Ostatecznie w maju podjęto decyzję o operacyjnym usunięciu śledziony. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego efektu, a przyczyniło się do osłabienia układu odpornościowego. Każda najmniejsza infekcja powoduje spadek ilości płytek i zagraża jego życiu. Chłopiec jest zmęczony i osłabiony przewlekłą chorobą oraz lekami, które stale musi przyjmować, jak również koniecznymi częstymi badaniami krwi. Najtrudniejsze jest przebywanie z dala od domu, przyjaciół, szkoły i prowadzenie siedzącego trybu życia.

Rodzina od 6 lat żyje w lęku o zdrowie i życie Adama. Niestety niezbędne Adamowi leki nie są refundowane przez NFZ, a badania przeprowadzone poza szpitalem opłacane są przez rodziców. Przekracza to znacznie ich możliwości finansowe. Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o wsparcie procesu leczenia i rehabilitacji. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta chłopca oraz do przekazania 1% podatku. Za wszelkie wsparcie w imieniu Adama i jego rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał o informację z dnia 26.02.2018r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
45 1050 0099 6781 1000 1000 0360
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: Adam Latusek

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Anna Sołtysik, tel.: 696 758 403, email: a.soltysik@fundacjaiskierka.pl