Aleksander RUKAT

Mazowieckie
Miejscowość:
Warszawa

Choroba u Aleksa zaczęła się od niewinnego bólu plecków. Początkowo badanie USG wykazało uraz awulsyjny w kości krzyżowej. Po kolejnych dwóch tygodniach chłopiec, odczuwając ból nie możliwy do zniesienia, trafił na SOR. Po wstępnych badaniach okazało się, że to kompresyjne złamanie ośmiu kręgów kręgosłupa. Ze względu na to, że nieznana była przyczyna urazu, zlecono dalsze badania i postawiono diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna. Aleks został przewieziony do Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, gdzie natychmiast rozpoczął chemioterapię. Z powodu nacieków białaczkowych i z obawy przed kolejnymi złamaniami chłopiec porusza się dziś na wózku inwalidzkim. Aleks jest zagorzałym fanem piłki nożnej i klubu piłkarskiego Legii Warszawa. Choroba przeszkodziła mu w spełnianiu sportowych wyzwań, razem z bratem bardzo chciał zapisać się do szkółki piłkarskiej. Te plany będzie musiał niestety na długo odłożyć. Jednak będąc w szpitalu ziściło się jego inne wielkie marzenie – odwiedził go Czarek Miszta, piłkarz Legii Warszawa, który wręczył mu klubową koszulkę z własnym imieniem. Radości i emocjom nie było końca. W wolnych chwilach Aleks uwielbia układać klocki lego. Snuje też plany na przyszłość „Jak już wyzdrowieje pójdę na mecz na stadion i pojadę na wakacje do Włoch bo chciałbym spróbować włoskiej pizzy”. Ze względu na konieczność stałej opieki mama Aleksa musiała zrezygnować z pracy. Rodzina utrzymuje się tylko pensji męża, na którym spoczywa również opieka nad młodszym synem, co znacznie ogranicza jego możliwości zarobkowe. W tym miejscu zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie procesu leczenia i rehabilitacji Alusia, aby w godnych warunkach mógł jak najszybciej wrócić do zdrowia i dorównać swoim rówieśnikom. Mogą to Państwo zrobić przekazując darowiznę na jego indywidualny numer subkonta lub dzieląc się 1,5% podatku.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 17.03.2022r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL88 1050 0099 6781 1000 1000 1138
BIC (SWIFT): INGBPLPW