Aleksander STEC

Województwo:
Miejscowość:
Knurów

Aleksander Stec jest niespełna 4-letnim mieszkańcem Knurowa. Do lekarza trafił z bólem brzuszka, który bardzo zaniepokoił rodziców. Wstępne badania, które były wykonane sugerowały lamblie, na co został leczony. We wrześniu Oluś udał się na badanie USG, ponieważ objawy zaczęły się nasilać. Pani doktor wykryła dużego guza. Natychmiast skierowano go do Szpitala Dziecięcego w Chorzowie na Oddział Hematologii i Onkologii.

Przeprowadzono szereg badań, ale już po wstępnych diagnoza była ogromnym szokiem i bólem dla rodziców... NOWOTWÓR!! Liczne rezonanse, tomografia, RTG, USG, punkcja szpiku, guza i kości niestety nie pozostawiły złudzeń... NEUROBLASTOMA IV stopień kliniczny z licznymi przerzutami. Jeden z najgroźniejszych złośliwych nowotworów dziecięcych.

Świat całej rodziny Olka legł w gruzach. Nowotwór zaatakował wiele miejsc… nadnercze z naciekiem na nerkę, jamę brzuszną, śródpiersie, węzły chłonne, szpik, a także kości. W domu pozostał brat Aleksandra - Karol, który jest jego najbliższym przyjacielem. Bardzo bolesna jest dla chłopczyka rozłąka i brak kontaktu z rodziną i najbliższym otoczeniem.

Oluś rozpoczął swoją walkę. Przeszedł 10 cykli agresywnej chemioterapii (protokół COJEC i TVD), pobranie komórek macierzystych, operację wycięcia guzów, megachemioterapię oraz autoprzeszczep macierzystych komórek krwiotwórczych.

Przed Olusiem jeszcze wiele miesięcy ciężkiego leczenia, w najbliższym czasie czeka go radioterapia. Dla dopełnienia całego procesu leczenia  Neuroblastomy w przypadku Olusia zalecane jest przejście immunoterapii przeciwciałami anty-GD2. Terapia ta może odbyć się w Krakowie, jednak na dzień dzisiejszy, jej koszt muszą ponieść rodzice. Kwota potrzebna na zabezpieczenie tej terapii to 470 000zł.

Apelujemy do Państwa o wsparcie dla Olka. Zachęcamy do dokonania wpłaty na jego indywidualny numer konta. Każda pomoc ma znaczenie. Serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 22.02.2019r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL49 1050 0099 6781 1000 1000 0773
BIC (SWIFT): INGBPLPW