Aleksandra CZUPA

Śląskie
Miejscowość:
Knurów
Ola zachorowała w czerwcu 2020 roku. Miała bardzo silne bóle pleców, trudności w oddychaniu i utrzymującą się gorączkę. Po szeregu badań została skierowana na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego nr w Zabrzu, gdzie rozpoznano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Tam też przeszła bardzo dramatyczne leczenie chemioterapią - protokołem wysokiego ryzyka. W wyniku niego pojawiło się wiele powikłań m.in. ostre zapalenie trzustki czy problemy neurologiczne. Obecnie jest w trakcie leczenia chemią podtrzymującą, odbywa cotygodniowe badania morfologii krwi i prób wątrobowych, jest pod opieką poradni i musi pozostawać na specjalnej diecie. Przed chorobą Ola uwielbiała pływać, a zwłaszcza nurkować. W tej chwili powrót do aktywnych form spędzania czasu odbywa się bardzo powoli i są to spacery i krótkie przejażdżki rowerem. Na szczęście dziewczynka podczas pobytu w szpitalu odnalazła nową pasję - plastyka i zabawy kreatywne. Jej marzeniem jest w przyszłości ukończyć kurs pływania i karate oraz polecieć balonem. Ola ma siostrę Lilę, która wkrótce będzie zdawać maturę. Przed Olą jeszcze dalsze leczenie i rehabilitacja, które wymagają nie tylko zaangażowania rodziny, ale i środków finasowych, w tej chwili niezbędnych szczególnie na pokrycie kosztów leków, badań, dojazdów, wsparcia psychologicznego i diety. W tym miejscu, w imieniu Oli i jej rodziny, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową. Pomóc można poprzez dokonywanie wpłat na indywidualny numer subkonta Oli oraz przekazując jej 1,5% podatku w okresie rozliczeniowym. Naprawdę każda, nawet drobna, kwota ma znaczenie. Z góry dziękujemy!

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 18.10.2022r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL86 1050 0099 6781 1000 1000 0980
BIC (SWIFT): INGBPLPW