Aniela FIL

Województwo:
Miejscowość:
Sosnowiec

Aniela Fil to niezwykle żywiołowa i radosna dwunastolatka, która mieszka w Sosnowcu. Problemy zdrowotne Anieli rozpoczęły się w dość prozaiczny sposób. Podczas zabawy z psim pupilem dziewczynkę rozbolała prawa noga, lecz wówczas nikt nie przypuszczał jaka jest tego przyczyna.

Ból nie ustępował, więc rodzice Anielki postanowili udać się do szpitala w Sosnowcu. Na miejscu nie przeprowadzono badania RTG tyko zawinięto nogę. Po kilku dniach Anielka znowu trafiła do szpitala w Sosnowcu, gdzie przeprowadzono badanie RTG, które nic nie wykazało. Mimo tego lekarz nie chciał przeprowadzić USG bo sugerował, że dziewczynka kłamie. Po kolejnych dniach kiedy noga bolała dalej rodzice postanowili pojechać do szpitala w Katowicach. Tam wykonano badania i okazało się że w nodze był krwiak, ponieważ doszło do rozerwania mięśnia. Kiedy wykonane badanie krwi przyniosło niepokojące rezultaty, dziewczynka została natychmiast skierowana na Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach, gdzie zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Anielka przeszła długi proces leczenia, po którym na 4 lata wróciła do normalnego życia.

Niestety choroba wróciła... Anielka znów wróciła na oddział, znów przyjmuje chemioterapię. Jest waleczna jak lew i nie poddaje się chorobie.

Anielka jest wesołym , roześmianym cudownym dzieckiem. Uwielbia poznawać świat, tańczyć, bawić się z dziećmi. Zaczęła uczyć się tańca  w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury . Jest aktywna wielu akcjach charytatywnych organizowanych przez jej szkołę. Udziela się w samorządzie szkoły i w Radzie Młodzieżowej Sosnowca .

Możemy wspólnie pomóc Anielce wyzdrowieć i wesprzeć jej rodzinę w tym ciężkim dla nich momencie. Zachęcamy do przekazywania wpłat na indywidualny numer konta dziewczynki oraz przekazania jej 1,5% podatku. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 19.03.2019r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL56 1050 0099 6781 1000 1000 0453
BIC (SWIFT): INGBPLPW