Aniela Fil z Sosnowca

Aniela Fil to niezwykle żywiołowa i radosna ośmiolatka, u której problemy zdrowotne rozpoczęły się w dość prozaiczny sposób. Podczas zabawy z psim pupilem dziewczynkę rozbolała prawa noga, lecz wówczas nikt nie przypuszczał jaka jest tego przyczyna.

Ból nie ustępował, więc rodzice Anielki postanowili udać się do szpitala w Sosnowcu. Na miejscu nie przeprowadzono badania RTG tyko zawinięto nogę. Po kilku dniach Anielka znowu trafiła do szpitala w Sosnowcu, gdzie przeprowadzono badanie RTG, które nic nie wykazało. Mimo tego lekarz nie chciał przeprowadzić USG bo sugerował, że dziewczynka kłamie. Po kolejnych dniach kiedy noga bolała dalej rodzice postanowili pojechać do szpitala w Katowicach. Tam wykonano badania i okazało się że w nodze był krwiak, ponieważ doszło do rozerwania mięśnia. Kiedy wykonane badanie krwi przyniosło niepokojące rezultaty, dziewczynka została natychmiast skierowana na Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach, gdzie zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przed Anielką długi proces leczenia, który miejmy nadzieję zakończy się sukcesem.

Pływanie i jazda na nartach to jedne z ulubionych aktywności dziewczynki. Jest pełnym energii i kreatywnym dzieckiem, które wykazuje ogromne zainteresowanie otaczającym je światem. Wspólnie ze starszą siostrą tworzy wymyślne konstrukcje z klocków Lego.

Jak w wielu przypadkach naszych podopiecznych, ciężko jest wrócić do normalnego funkcjonowania w sytuacji pojawienia się choroby nowotworowej. Jednak pomimo wielu trudności, możemy wspólnie pomóc Anielce wyzdrowieć i wesprzeć jej rodzinę w tym ciężkim dla nich momencie. Zachęcamy do przekazywania wpłat na indywidualny numer konta dziewczynki oraz przekazania jej 1% podatku.

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 10.03.2015

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
56 1050 0099 6781 1000 1000 0453
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Aniela Fil”

Wpłać darowizne