Bartosz PIOTROWSKI

Śląsk
Miejscowość:
Ruda Śląska

Bartek otrzymał diagnozę ostrej białaczki limfoblastycznej w 2013 roku kiedy miał zaledwie 2 lata. Początkowo był leczony w w Szpitalu Klinicznym nr 1 Zabrzu, ale szybko został zakwalifikowany do przeszczepu szpiku, który odbył się w Przylądku Nadziei we Wrocławiu. Bardzo szybko nastąpiła wznowa choroby i chłopiec w pół roku przeszedł 2 przeszczepy. W związku z tak trudnym i intensywnym leczeniem, w tak młodym wieku, Bartek boryka się z wieloma powikłaniami m.in. niedoczynność tarczycy, niskorosłość, somatotropinowa niedoczynność przysadki, koślawość kolan, choroby serca. Musi być objęty pomocą wielospecjalistyczną poradni poprzeszczepowej, ortopedycznej, okulistycznej, ortodontycznej, endokrynologicznej i Śląskiego Centrum Chorób Serca.

We wrześniu 2023 r. zdiagnozowano u Bartka guza kości krzyżowej. Chłopiec jest po operacji częściowej resekcji guza w szpitalu klinicznym UCK WUM w Warszawie. Wymaga systematycznej kontroli, specjalistycznego leczenia w Warszawie. Ponadto musi być objęty rehabilitacją, aby przywrócić sprawność w zakresie poruszania się.

Bartek uwielbia klocki lego. Bardzo lubi układać zestawy wg instrukcji, jak i  tworzyć własne budowle. Lubi robić eksperymenty. Jest fanem Harrego Pottera. Ma starszego brata Mateusza. W jego pełnym wyzwań życiu cudownym momentem było nawiązanie kontaktu i spotkanie z dawcą szpiku.
Największym wyzwaniem finansowym są częste konsultacje u specjalistów, z których większość musi być płatna, ponieważ Bartek nie może pozwolić sobie na wielomiesięczne oczekiwanie w ramach NFZ. Ogromnym wydatkiem są też dojazdy do poradni w Katowicach, Zabrzu, Wrocławiu, Piekar Śląskich. Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie Bartka przez wpłacanie darowizn na jego indywidualne subkonto oraz przekazywanie mu 1,5% podatku.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 23.02.2024r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL81 1050 0099 6781 1000 1000 0294
BIC (SWIFT): INGBPLPW