Bartłomiej Jakub Piotrowski ze Świętochłowic


Region: Śląsk        
Miasto: Świętochłowice

Bartłomiej Jakub Piotrowski to sympatyczny chłopak, który ponownie stawia czoło chorobie nowotworowej. Na początku września 2015 roku  zdiagnozowano u niego guza mózgu w okolicy komory IV – rdzeniak płodowy, który kilka dni po diagnozie został usunięty. Wówczas przeszedł chemioterapie i radioterapie. Po zakończonym leczeniu, Bartek był pod stałą kontrolą onkologa oraz audiologa, ponieważ chemioterapia uszkodziła Bartkowi słuch ( nie słyszy wysokich dźwięków).  Przez  4 lata wszystko było w porządku, rodzina praktycznie odetchnęła z ulgą myśląc, że po takim czasie Bartek jest bezpieczny. Nic bardziej mylnego. W Dzień Babci 2021 roku Bartek zaczął dziwnie mówić. W ciągu 15 minut nie był w stanie powtórzyć ani jednego wyrazu, nie był w stanie złożyć prostego zdania, po kolejnych 5 minutach zaczął się niedowład w prawej stronie ciała. Wyglądało to jak udar. Pilnie trafił do szpitala, a jego stan pogarszał się z godziny na godzinę, aż  lekarze określili jako bardzo ciężki. Wykonane badania potwierdziły najgorsze przypuszczenia – wznowa choroby – rozsiew oponowy. Chłopiec zaczyna ponowną walkę z chorobą aktualnie przyjmuje chemioterapię w GCZD w Katowicach.

Bartek uwielbia pływać, woda to jest jego żywioł, ponadto interesuje się kosmosem oraz jak każdy chłopiec w jego wieku grami komputerowymi. Uwielbia oglądać filmy fantastyczne ( STAR WARS , SUPERBOHATEROWIE ). Ostatnio bardzo polubił biologię.

Pragniemy zachęcić Państwa do wsparcia Bartka i jego rodziny. Pomocy można udzielić wpłacając darowiznę na indywidualny numer subkonta oraz przekazując 1% podatku na rzecz chłopca. Każda, nawet najmniejsza kwota ma znaczenie. Za wszelką pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 08.02.2021r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:

40 1050 0099 6781 1000 1000 1032

1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Bartłomiej Jakub Piotrowski”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Magda Stajno, tel.: 609 574 984, email: m.stajno@fundacjaiskierka.pl