Bartosz POLOCZEK

Wiek: 9        
Region: Śląsk        
Miasto: Gliwice

Bartosz Poloczek to 9-letni chłopczyk, który już na początku swojej drogi znalazł się na życiowym zakręcie –zdiagnozowano u niego złośliwego guza płodowego lewej nerki. Mimo przeciwności losu nasz mały bohater jest niezwykle pogodnym dzieckiem i z ciekawością poznaje otaczający go świat.
Pod koniec lipca 2016 roku mama Bartka, pani Joanna, zauważyła pierwsze niepokojące objawy – krwiomocz. Po wstępnych badaniach i kolejnych diagnozach na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Katowicach potwierdziły się złowrogie przypuszczenia. Wykryto u chłopca złośliwego guza lewej nerki, tzw. nerczaka płodowego. Bartek przeszedł operację usunięcia lewej nerki, dodatkowo raz w tygodniu poddawany był zabiegom chemioterapii. W maju 2017 nastąpiła wznowa choroby. Zostało zaatakowane prawe płuco Bartusia. Chłopiec w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeszedł kolejne leczenie. Obecnie odzyskuje siły po trzyletniej walce. Mamie Bartka wciąż jednak towarzyszy obawa o nawrót choroby. Po leczeniu chłopczyk zmaga się z wszelkimi powikłaniami, które pojawiają się w jego życiu regularnie. Dzięki możliwości rehabilitacji, diagnostyki oraz zakupów suplementów, liczymy na wzmocnienie układu odpornościowego po tak wyniszczającym leczeniu.

Ciężka sytuacja w jakiej znalazł się Bartek, nie przeszkadza mu w rozwijaniu swoich bogatych zainteresowań. Chłopiec uwielbia pomagać mamie w różnych domowych zajęciach, szczególnie w gotowaniu. Ogromnym zainteresowaniem u chłopca cieszą się także prace, w których niezbędna jest bogata wyobraźnia – układanie puzzli, budowanie wspaniałych miast przy pomocy klocków oraz typowo chłopięca zabawa samochodami. W ostatnim czasie największą sympatią Bartka jest piłka nożna a jego marzeniem to zostać sławnym piłkarzem jak piłkarz Mbappe.

Apelujemy do Państwa o wsparcie dla Bartka. Każda wpłata nie tylko ułatwia proces leczenia chłopca, ale także stanowi olbrzymią pomoc dla jego rodziny. Pani Joanna, pomimo trudności łączenia pracy zawodowej z opieką nad chorym dzieckiem wykazuje ogromną determinację. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta oraz do przekazania na ten cel 1% podatku. W imieniu rodziny podopiecznego serdecznie dziękujemy.
*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 03.02.2022r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
83 1050 0099 6781 1000 1000 0549

1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Bartosz Poloczek”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl