Bartosz Poloczek z Gliwic

Bartosz Poloczek z Gliwic to 6-letni chłopczyk, który już na początku swojej drogi znalazł się na życiowym zakręcie –zdiagnozowano u niego złośliwego guza płodowego lewej nerki. Mimo przeciwności losu nasz mały bohater jest niezwykle pogodnym dzieckiem i z ciekawością poznaje otaczający go świat.

Pod koniec lipca 2016 roku mama Bartka, pani Joanna, zauważyła pierwsze niepokojące objawy – krwiomocz. Po wstępnych badaniach i kolejnych diagnozach na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Katowicach potwierdziły się złowrogie przypuszczenia. Wykryto u chłopca złośliwego guza lewej nerki, tzw. nerczaka płodowego. Bartek przeszedł operację usunięcia lewej nerki, dodatkowo raz w tygodniu poddawany był zabiegom chemioterapii. W maju 2017 nastąpiła wznowa choroby. Zostało zaatakowane prawe płuco Bartusia. Chłopiec w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeszedł kolejne leczenie. Obecnie odzyskuje siły po dwuletniej walce. Mamie Bartka wciąż jednak towarzyszy obawa o nawrót choroby, dlatego też liczy na możliwość immunoterapii celowanej w niemieckiej Kolonii, mającej na celu wzmocnienie układu odpornościowego po tak wyniszczającym leczeniu.

Ciężka sytuacja w jakiej znalazł się Bartek, nie przeszkadza mu w rozwijaniu swoich bogatych zainteresowań. Chłopiec uwielbia pomagać mamie w różnych domowych zajęciach, szczególnie w gotowaniu. Ogromnym zainteresowaniem u chłopca cieszą się także prace, w których niezbędna jest bogata wyobraźnia – układanie puzzli, budowanie wspaniałych miast przy pomocy klocków oraz typowo chłopięca zabawa samochodami. Jednak największą sympatią Bartka jest kolej. Jego ulubionym zajęciem jest przesiadywanie na dworcu kolejowym ze słodyczami w ręku i baczne przyglądanie się poszczególnym pociągom.

Apelujemy do Państwa o wsparcie dla Bartka. Każda wpłata nie tylko ułatwia proces leczenia chłopca, ale także stanowi olbrzymią pomoc dla jego rodziny. Pani Joanna,  pomimo trudności łączenia pracy zawodowej z opieką nad chorym dzieckiem wykazuje ogromną determinację. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta oraz do przekazania na ten cel 1% podatku. W imieniu rodziny podopiecznego serdecznie dziękujemy.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
83 1050 0099 6781 1000 1000 0549

1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Bartosz Poloczek”

Wpłać darowizne