Bianka KRZEMYK
Bianka Krzemyk ma 4 latka i mieszka w Katowicach. Problemy ze zdrowiem zaczęły się w maju. Mama zaniepokojona białą plamką, która pojawiła się na oku dziewczynki skonsultowała się z okulistą. Wizyta wykazała, że Bianka cierpi na złośliwy nowotwór oka – siatkówczak. Badanie USG wykazało, że dziewczynka nie widzi na prawe oko. Obecnie przebywa na oddziale onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i jest poddawana leczeniu za pomocą chemioterapii.

Bianka ma duszę artystki. Jej zainteresowania kręcą się wokół sztuki. Uwielbia poświęcać swój czas na tworzenie rysunków, malowanie obrazów i lepienie z plasteliny tworząc swoje małe arcydzieła. Kocha również muzykę, której nie potrafi słuchać nie śpiewając przy tym. Świat na zewnątrz jest dla niej równie fascynujący. Poznaje go jeżdżąc na hulajnodze i dzięki rowerowym wycieczkom.

Choroba zmieniła dotychczasowe funkcjonowanie dziewczynki i jej rodziny. Rodzice otaczają opieką i wspierają swoją córeczkę w walce z chorobą. Niestety obecna sytuacja wiąże się z licznymi dojazdami do Warszawy i pobytami na miejscu, co niesie ze sobą duże obciążenie finansowe dla rodziny. Na chwilę obecną wiadomo już, że dziewczynka będzie wymagała rehabilitacji okulistycznej zdrowego oka ze względu na jego obciążenie. Apelujemy do Państwa o wsparcie procesu leczenia Bianki wpłacając darowiznę na indywidualny numer subkonta oraz przekazanie 1% w okresie rozliczeniowym. Za wszelkie wsparcie, w imieniu rodziny dziękujemy.

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 12.12.2017

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
83 1050 0099 6781 1000 1000 0646
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Bianka KRZEMYK”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl