Daniel WROBEL

Województwo:
Miejscowość:
Mikołów

Daniel Wrobel jest pogodnym nastolatkiem pochodzącym z Mikołowa. W pierwszych dniach września 2015 chłopak został skierowany na oddział onkologii szpitala w Katowicach, gdzie wstępne badania potwierdziły przypuszczenia lekarzy – ostrą białaczkę limfoblastyczną. Daniel przeszedł ciężką chemioterapię, której następstwem było zakażenie portu, odma, zapalenie żył i mięśni, zakażenie pałeczką ropy błękitnej i sepsa, które doprowadziły do tego, że chłopak walczył o każdy oddech i życie na oddziale intensywnej terapii. Chociaż Daniel zakończył już leczenie onkologiczne, jest pod stałą kontrolą poradni onkologicznej, endokrynologicznej, nefrologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej, dermatologicznej, reumatologicznej i gastrologicznej. Ma wiele powikłań po chemioterapii, jednak najgorsza jest postępująca martwica kości i osteoporoza, która powoduje u Daniela samoistne złamania. Lekarze szukają najlepszej i skutecznej metody leczenia, tak aby mu nie zaszkodzić, a pomóc. Największy nacisk kładą na wszelkie rodzaje rehabilitacji, których zadaniem jest polepszenie standardu funkcjonowania Daniela.

Zdolności informatyczne i techniczne odgrywają dużą rolę w jego planach na przyszłość. Daniel marzył o studiach na politechnice, teraz musiał zmienić swoje plany życiowe, gdyż jego stan zdrowia pozwoli wyłącznie na pracę siedzącą. Obok świata technologii Daniel pasjonuje się także sztuką. Jest bardzo uzdolniony plastycznie, co ułatwia mu wyrażanie emocji w postaci różnych dzieł. Mamy nadzieję, że chłopiec z sukcesem zakończy leczenie i powróci do swoich pasji.

Choroba nowotworowa wiąże się nie tylko z ogromnym obciążeniem psychicznym dla rodziny, ale także daje o sobie znać w aspekcie finansowym. Mama Daniela samotnie utrzymuje 3-osobową rodzinę, co nie jest łatwe szczególnie w tak trudnej sytuacji. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie rodziny. Zachęcamy do wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta Daniela i do podzielenia się 1,5% podatku na rzecz chłopca. Za każde okazane wsparcie w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 30.08.2018r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL33 1050 0099 6781 1000 1000 0479
BIC (SWIFT): INGBPLPW