404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
Ustawienia
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących
  • switch to english page
Fundacja Iskierka
ORGANIZACJA POŻYTKU
PUBLICZNEGO NA RZECZ DZIECI
Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ
Childhood Cancer International EUROPE Logo
Nasze social media
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ

Dawid KOWALIK

Wiek:
Województwo:
Śląsk
Miejscowość:
Zabrze

Dawid przeszedł w życiu więcej niż niejeden dorosły. W marcu 2023 zakończył 2-letnie leczenie białaczki limfoblastycznej typu B. Podczas leczenia cierpiał na bóle kończyn dolnych, okresowo poruszał się na wózku inwalidzkim. Stwierdzono u niego polineuropatię (uszkodzenie nerwów) i w marcu 2022 r. rozpoczął rehabilitację, która trwa do dziś. Podczas kolejnych badań stwierdzono rozległe zawały kostne w nogach, kolana koślawe, stopy płasko-koślawe, przykurcz ścięgien Achillesa i brak zgięć grzbietowych w stawach skokowych. Niestety rehabilitacja i leki na odbudowę uszkodzonych nerwów nie dawały oczekiwanych efektów. Obecnie zawały kostne obejmują prawie całe powierzchnie nóg, a dziury w kościach są wielkości orzechów włoskich. Dawid odbył wielokrotnie konsultacje ortopedyczne w kilku ośrodkach w kraju. Ostatecznie otrzymał diagnozę - osteonekroza po nowotworze, tj. czasowy lub trwały brak dopływu krwi do kości, który może doprowadzić do obumarcia tkanki kostnej i niepełnosprawności. Dawid lubi dostępne dla niego aktywności czyli jazdę rowerem i basen. Uwielbia też szachy. Ma indywidualny tok nauczania, co bardzo mu ogranicza kontakt z rówieśnikami, stara się go nadrobić grając z nimi online. Jego największe miłości to pies Abby i fretka Pola, z którymi uwielbia się bawić. Chłopiec z trudem chodzi. W tej chwili walczy o spowolnienie postępów choroby. Potrzebuje stałej, specjalistycznej opieki lekarskiej, zabiegów, a w przyszłości być może endoprotez. Niezbędna jest intensywna rehabilitacja oraz zakup sprzętów.  Wydatków tych nie jest w stanie pokryć wychowująca jego i jego siostrę samotnie mama. Dlatego zwracamy się do Państwa o przekazywanie darowizn na indywidualne subkonto Dawida i dzielenie się z nim 1,5% podatku w okresie rozliczeniowym. Państwa wparcie to dla niego szansa na utrzymanie zdolności do samodzielnego poruszania się.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 10.05.2024r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL77 1050 0099 6781 1000 1000 1045
BIC (SWIFT): INGBPLPW