Dawid KOWALIK

Śląsk
Miejscowość:
Zabrze

Dawid w  marcu 2023 zakończył leczenie białaczki. Bóle nóg towarzyszą mu od początku choroby, doszła polineuropatia, koślawości, przykurcz ścięgien Achillesa, brak zgięć grzbietowych, zniekształcenie głowy kości ramiennej. Od 2022 r. trwa rehabilitacja. W 2024 r. rezonanse kończyn dolnych pokazały zawały kostne w całych nogach (kościach, stawach, chrząstkach), dziury w kościach wielkości orzechów włoskich. Dawid odbył wielokrotnie konsultacje ortopedyczne w różnych ośrodkach w kraju. Na tym nie koniec poszukiwań ratunku. Jest złożonym i bardzo rzadkim przypadkiem. Osteonekroza po nowotworze  tj. brak dopływu krwi do kości, prowadzi do obumarcia tkanki kostnej. U Dawida doszło do najgorszego etapu: zapadnięcia stawów skokowych, deformacji innych kości nóg, zaniku chrząstek stawowych, tarcia kości o kości. Wszystko to powoduje obrzęki, bóle i stany zapalne. Dawid lubi dostępne dla niego aktywności czyli jazdę rowerem i basen. Uwielbia też szachy. Częste nieobecności w szkole, z czasem indywidualny tok nauczania ograniczyły jego kontakty z rówieśnikami, co stara się nadrobić grając z nimi online. Jego największe miłości to pies Abby i fretka Pola, z którymi uwielbia się bawić. Chłopiec z trudem chodzi. W tej chwili walczy o spowolnienie postępów choroby. Potrzebuje stałej, wielospecjalistycznej opieki, czeka go wiele operacji ortopedycznych, a w dorosłości najprawdopodobniej endoprotezy. Niezbędna jest intensywna rehabilitacja oraz zakup sprzętów. Wydatków tych nie jest w stanie pokryć wychowująca jego i jego siostrę samotnie mama. Dlatego zwracamy się do Państwa o przekazywanie darowizn na indywidualne subkonto Dawida i dzielenie się z nim 1,5% podatku w okresie rozliczeniowym. Państwa wparcie to dla niego szansa na utrzymanie zdolności do samodzielnego poruszania się.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 10.05.2024r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL77 1050 0099 6781 1000 1000 1045
BIC (SWIFT): INGBPLPW