Gabriel KASZYCKI

podkarpackie
Miejscowość:
Tyczyn

Pierwsze objawy choroby Gabrysia - ból brzucha i nóg, osłabienie oraz krwiak na głowie, wystąpiły na początku listopada 2023 roku. Chłopiec przeszedł badania diagnostyczne i ostatecznie została rozpoznana u niego ostra białaczka limfoblastyczna T-komórkowa na Oddziale Onkohematologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Jest tam obecnie podczas leczenia chemioterapią i przed koniecznym przeszczepem szpiku. W wyniku leczenia pojawiły się niestety powikłania tj. zakażenie grzybiczne i Gabriel dwukrotnie z zagrożeniem życia trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Obecnie dalej walczy z pozostałościami zakażenia w narządach wewnętrznych, ale także w oku, na które niestety nie widzi od grudnia. Wymaga też stałej rehabilitacji, ponieważ nie chodzi samodzielnie. Gabryś dzięki ćwiczeniom i swojej waleczności zaczął stawiać pierwsze kroki i chodzić na spacery do oddziałowej świetlicy. Potrzebuje również opieki psychologa po przebytej traumie.
Gabryś bardzo lubi układać puzzle, malować farbami, bawić się plasteliną, układać klocki i tory, po których jeździ pociągami. W przyszłości chciałby zostać strażakiem. Bardzo tęskni za młodszym braciszkiem.
Przed Gabrielem dalsze leczenie chemioterapią, przeszczep szpiku i niezbędna rehabilitacja. Jedynym żywicielem rodziny jest tata, ponieważ mama opiekuje się synem w szpitalu. Tuż przed chorobą syna ukończyła kurs przebranżawiający, jednak nie zdążyła podjąć pracy w nowo obranym kierunku. Leczenie Gabrysia wiąże się z wydatkami na środki pielęgnacyjne i zapisane leki, dojazdy do placówek medycznych, konsultacje lekarskie, a także na dodatkową rehabilitację. Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie chłopca w jego walce o zdrowie przez wpłacanie darowizn na indywidualne subkonto Gabrysia i przekazywanie mu 1,5% podatku w okresie rozliczeniowym.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 21.02.2024r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL71 1050 0099 6781 1000 1000 1347
BIC (SWIFT): INGBPLPW