Hanna ZAJĄC

Śląsk
Miejscowość:
Radzionków

Hanna Zając jest wesołą i pogodną dziewczynką, u której w lutym 2021 roku zdiagnozowana została medulloblastoma - guz mózgu. Od momentu pierwszych objawów do postawienia diagnozy minęło kilka dni. Na początku Hania stwierdziła, że widzi podwójnie swoją mamę. Kolejnego dnia zaczęła tracić równowagę wracając ze szkoły, następnego przy odrabianiu lekcji mrużyła oczka. W piątek w trybie pilnym została skierowana do szpitala... Hania przeszła operację usunięcia guza i wstawienia portu, została zakwalifikowana do chemio i radioterapii. Operacja pozostawiła szereg skutków ubocznych - dziewczynka straciła umiejętność mówienia, połykania, możliwość chodzenia, siedzenia.

Hania kocha zwierzęta - uwielbia zabawy ze swoim psem Figą. Lubi prace plastyczne i manualne. Wyjątkowe miejsce w jej sercu zajmuje muzyka. Jest uczennicą Szkoły Muzycznej w Bytomiu w klasie skrzypiec. Bardzo chciała zacząć lekcje śpiewu - ma doskonałą skalę i ciekawą barwę głosu. Była już nawet na próbnej lekcji. W przyszłości chciałaby zostać grającym na skrzypcach weterynarzem.

Dzień przed operacją Hania powiedziała mamie, że wie, że wyzdrowieje. Wszyscy głęboko w to wierzymy. Jednak dojście do zdrowia i sprawności będzie zależało od ogromnego wysiłku dziewczynki i dużych nakładów finansowych. W to pierwsze nie wątpimy - siła i determinacja są w Hani na 100%. O drugie prosimy Państwa. Każda darowizna i podzielenie się 1,5% podatku pomoże sfinansować leczenie i długotrwałą rehabilitację. Za każde wsparcie pięknie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 23.03.2021r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL34 1050 0099 6781 1000 1000 1043
BIC (SWIFT): INGBPLPW