Helena RUSZKOWSKA

lubelskie
Miejscowość:
Lublin

W maju 2023 r. Helena zaczęła odczuwać silny ból stawów i po wykonaniu badań została skierowana na Oddział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, gdzie zdiagnozowano u niej  ostra białaczką limfoblastyczna typu B. Rozpoczęła leczenie chemioterapią wysokiego ryzyka, w tym trzymiesięczne leczenie lekiem Blincyto. Ponad roczna chemioterapia przyniosła wiele następstw m.in. zapalnie wątroby, potrzebę ochrony trzustki dodatkowym leczeniem oraz wdrożenie kuracji przeciw osteoporozie.
Helena ma piątkę rodzeństwa, a w krótce pojawi się kolejny członek rodziny, ponieważ jej mama jest tuż przed porodem. Jest bardzo kochającą i wspierającą siostrą, bardzo tęskni za domem. Ma wszechstronne zainteresowania. Uwielbia twórczość artystyczną: rysowanie, malowanie, ceramikę, haftowanie, tworzenie biżuterii. Uczyła się grać na pianinie i skrzypcach i pragnie kontynuować. Uprawia wspinaczkę i wyczynową jazdę na rolkach. Hoduje żółwia i myszki oraz marzy o psie.
Ze względu na opiekę nad dziećmi oraz fakt, że jedno z rodziców musi na stałe przebywać z Heleną w szpitalu, żadne z nich nie może podjąć pracy zawodowej. Sytuacja materialna rodziny nie jest więc łatwa, a choroba córki generuje duże dodatkowe wydatki w postaci zakupywania leków, niezbędnych środków higieny, utrzymania reżimu sanitarnego w domu i specjalnej diety. Przed Heleną jeszcze długi proces leczenia, a po nim niezbędna rehabilitacja. Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie przez wpłacanie darowizn na indywidualne subkonto dziewczynki i dzielenie się z nią 1,5% podatku w okresie rozliczeniowym.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 11.07.2023r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL80 1050 0099 6781 1000 1000 1282
BIC (SWIFT): INGBPLPW