Jan PALEJ

Śląsk
Miejscowość:
Kleszczów

Jan Palej jest uroczym chłopcem, który musi stawić czoła bardzo poważnej chorobie – neuroblastomie. Chłopczyk trafił do lekarza pierwszego kontaktu z bólem brzuszka. Nie wykryto wówczas nic niepokojącego, dostał antybiotyk z zaleceniem, aby w wypadku pogorszenia stanu nie zwlekać i jechać na SOR. Ponieważ w nocy ból nie ustępował – rodzice pojechali do szpitala. Podczas badania USG wyszło, że Janek ma w brzuchu dużego guza. Chłopiec trafił na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala. Aktualnie jest na początku długiego i trudnego leczenia. Janek jest jednym z trojga rodzeństwa. Przy czym każde z dzieciaków (Zuzia 6 lat i Kajtek 2 lata) ma mocno odmienny charakter. Janek jest w tym trio najbardziej rezolutnym, skoncentrowanym i skupionym dzieckiem. Pozostałe rodzeństwo to ogień - emocje, szaleństwo, dusze artystyczne i chaos :) Janek jest na drugim biegunie, przez co wszyscy doskonale się uzupełniają i dopełniają stanowiąc zgraną paczkę. Nie znają życia bez siebie. Nigdy (poza przedszkolem, żłobkiem) nie funkcjonowali oddzielnie… Gdy jest Janek - wszystko i zawsze robią razem - w trójkę. Janek jest na tyle rezolutny, że to on często tłumaczy starszej siostrze sprawy, których ona nie rozumie: „Zuzia, przecież to jest tak, że…”, „Zuzia, tata tłumaczył, że to trzeba tak.…” W kontakcie z młodszym Kajtkiem - przyjmuje czasem rolę opiekuna i nauczyciela. Wymyśla zabawy, pomaga z klockami, układają wspólnie puzzle itd. Na dziś Janek chce zostać niewidzialnym policjantem (najpewniej chodzi o tajniaka lub grupę pościgową speed;) ), ale jest to faza przejściowa między (poprzednio) strażakiem a listonoszem. Czas pokaże w którą stronę to wyewoluuje. Ciekawostka - Jaś potrafi nazwać dużo więcej dinozaurów niż tata. Ostatnio największym marzeniem jest pojechać znowu nad morze. W tym miejscu zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie Janka w drodze do zdrowia. Choroba będzie generowała wiele dodatkowych kosztów związanych z dalszą diagnostyką, samym procesem leczenia i późniejszą rehabilitacją. Chłopcu można pomóc przekazując darowiznę na indywidualny numer subkonta oraz przekazując 1,5% podatku. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 15.01.2022r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL73 1050 0099 6781 1000 1000 1117
BIC (SWIFT): INGBPLPW