Kornelia WOCHNIK
Kornelia Wochnik mieszka w Rydułtowach i ma 14 lat. W grudniu 2016 roku ze szpitala w Rydułtowach, z podejrzeniem choroby hematologicznej, została przewieziona do Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu. Trafiła na oddział intensywnej terapii z powodu wystąpienia u niej udaru mózgu. Po wykonaniu badań zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Kiedy stan Korneli ustabilizował się przeniesiono ją na odział Onkologii i Hematologii Dziecięcej celem dalszego leczenia. Niestety wylew jaki miał miejsce spowodował lewostronny niedowład i co za tym idzie szereg zaburzeń w codziennym jej funkcjonowaniu. Kornelia potrzebuje teraz stałej opieki oraz niezwykle intensywnej rehabilitacji, aby przywrócić jest stan sprzed wylewu. Jest to ogromny, dodatkowy koszt, z którym borykają się na chwilę obecną rodzice dziewczyny.

Do tej pory Kornelia prowadziła bardzo zdrowy i aktywny tryb życia. Na co dzień trenuje bowiem gimnastykę sportową w Klubie Gimnastycznym Radlin, osiągając sukcesy w tej dziedzinie. Poza obowiązkami domowymi i szkolnymi chętnie ogląda dobre filmy i słucha muzyki. Jej ulubionym przedmiotem w szkole jest matematyka i fascynujący świat liczb.

Gorąco apelujemy do Państwa o wszelką pomoc finansową, która na tę chwilę jest dla rodziny najważniejsza w walce o zdrowie córki. Zachęcamy Państwa do podzielenia się swoim 1% podatku lub wpłacanie darowizny na indywidualny numer subkonta Kornelii. Za wszelką pomoc z całego serca  dziękujemy. Rozalia i Liliana, dwie młodsze siostry Kornelii, pełne nadziei czekają z niecierpliwością na powrót siostry do zdrowia. Trzymamy kciuki!

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 18.01.2017

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
05 1050 0099 6781 1000 1000 0595
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Kornelia Wochnik”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl