Lena NAWROCKA

śląskie
Miejscowość:
Chorzów

Lena jako 5-letnia dziewczynka w styczniu 2017 roku trafiła do szpitala z bólami głowy, którym także towarzyszyły wymioty. Po konsultacji neurologicznej wykonano tomografię głowy uwidaczniającą guzy ośrodkowego układu nerwowego. Lena przekazana została na oddział neurochirurgii, gdzie lekarze usunęli guza komory IV i guza prawej półkuli móżdżku. Po leczeniu chirurgicznym, z ostatecznym rozpoznaniem Medulloblastoma IV stopnia, Lena została przyjęta na oddział onkologiczny, gdzie została poddana intensywnej chemioterapii. W marcu 2018 roku Lena zakończyła leczenie, wymaga jednak stałej rehabilitacji.
Lenka jest radosną nastolatką. Od września 2018 roku jest uczennicą szkoły podstawowej, w której naukę mogła rozpocząć w normalnym trybie jak inne dzieci. Lubi zajęcia szkolne, a w szczególności muzykę i plastykę. Bardzo lubi różnego rodzaju gry planszowe, układanie klocków Lego, puzzli i mozaiek. Uwielbia koty i wszystko co z nimi związane, w domu ma kotkę Paris. Zajęcia z hipoterapii sprawiły, że zakochała się w koniach.  Lubi wypiekać słodkości, a w szczególności babeczki. Jej marzeniem jest wyjazd do Eurodisneylandu. Ma trzech dorosłych braci.
Apelujemy do Państwa o wsparcie dla Leny, która pomimo zakończenia podstawowego leczenia i pokonania okropnych guzów, zmaga się z konsekwencjami przebytej choroby. Zdobyte środki stanowią podstawę powadzenia koniecznej rehabilitacji w zakresie zaburzeń równowagi ruchu i na skutek porażenia nerwu twarzowego. Z uwagi na to, że Lena jest także pod stałą opieką lekarza onkologa, audiologa (ubytek słuchu spowodowany chemioterapią), neurologa i okulisty (skutki operacji neurochirurgicznej), środki zebrane na subkoncie Leny są niesamowitą pomocą przy zakupie leków czy niezbędnego sprzętu wspomagającego leczenie.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 16.04.2024r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL58 1050 0099 6781 1000 1000 0611
BIC (SWIFT): INGBPLPW