Leon Zub z Warszawy

Wiek: 9        
Region: Mazowsze        
Miasto: Warszawa

Leon Zub jest siedmioletnim mieszkańcem Warszawy. Pomimo swojego młodego wieku dotknęła go poważna choroba jaką jest guz mózgu. Stan chłopczyka pogorszył się niespodziewanie z dnia na dzień. Nic nie wskazywało na to, że radosny i pogodny chłopiec może nagle zachorować.

Choroba objawiła się nagłymi drgawkami, podczas których tracił on kontakt z otoczeniem. Po wykonaniu badań lekarze stwierdzili guza mózgu oraz padaczkę objawową. Natychmiast podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia operacji i usunięciu guza. Niestety ze względu na złą lokalizację guza lekarzom nie udało się usunąć go w całości.

W wyniku operacji chłopczyk doznał prawostronnego niedowładu, który wymaga wieloletniej rehabilitacji. Od tego czasu rodzina jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów w tym neurologa i okulisty. W styczniu 2013 roku Leoś przeszedł drugą operację usunięcia guza. Po operacji u chłopca powrócił niedowład, który się pogłębił. Wróciło porażenie nerwu twarzowego oraz oka po prawej stronie. Chłopczyk wymaga stałej, wieloletniej rehabilitacji. Leon ma wstawioną zastawkę komorowo-otrzewnową i stwierdzoną od momentu ostatniej operacji padaczkę lekooporną.

Leoś mimo swojej niepełnosprawności pozostał uśmiechniętym i wesołym dzieckiem, niezwykle ciekawym świata. Chłopiec, od niedawna jest dumnym starszym bratem, uwielbia swoją małą siostrzyczkę, tylko on potrafi ją rozśmieszyć. Leon bardzo lubi pomagać mamie w kuchni, tata zaraził go pasją fotograficzną.

Koszy związane z rehabilitacją Leona są sporym obciążeniem dla domowego budżetu, dlatego apelujemy do Państwa o wsparcie chłopca w drodze o zdrowie. Pomóc można poprzez przekazanie dobrowolnej darowizny na indywidualne subkonto Leona oraz podzielenie się 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Za każde wsparcie w imieniu chłopczyka i jego rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 29.05.2019r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2

ING Bank Śląski nr konta:
44 1050 0099 6781 1000 1000 0281
Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL
44 1050 0099 6781 1000 1000 0281

BIC (SWIFT): INGBPLPW
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Leon ZUB”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Anna Sołtysik, tel.: 696 758 403, email: a.soltysik@fundacjaiskierka.pl