Maria ŻMUDA

Mazowsze
Miejscowość:
Warszawa

Marysia Żmuda to urocza dziewczynka, która już musi zmierzyć się z ciężką chorobą. W listopadzie 2020 roku rodzice zauważyli błysk w oczku dziewczynki. Okulista, u którego byli zdiagnozował siatkówczaka i skierował Marysię do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam diagnoza została potwierdzona. Niestety okazało się również, że to postać obuoczna. Już po tygodniu badań dziewczynka została przeniesiona na onkologię, gdzie przeszła pierwszy cykl chemioterapii. Rodzice wysłali wyniki badań Marysi do nowojorskiego specjalisty w dziedzinie leczenia siatkówczaka - dr. Abramsona, który zdecydował się podjąć leczenia Marysi. Dziewczynka w Nowym Jorku, przeszła wielomiesięczne leczenie - w tym podanie chemioterapii dotętniczej. Dotychczasowe roczne leczenie Marysi przebiegło zgodnie z planem i dało dobre rezultaty bo zatrzymało rozwój nowotworu, lecz go ostatecznie jeszcze nie wyleczyło. Aby zapewnić Marysi bezpieczeństwo musi być ona pod stałą kontrolą specjalistów z USA. Siatkówczak to choroba nieobliczalna - wciąż istnieje możliwość wznowy lub powstania nowych guzów.  Marysia jest jedynaczką, wymarzonym, wyczekanym dzieckiem. Jest energiczna, radosna - taka mała śmieszka. Najbezpieczniej czuje się w ramionach mamy i taty. Apelujemy do Państwa z prośbą o wsparcie procesu leczenia dziewczynki, aby Marysia mogła zobaczyć piękno otaczającego świata.  Konieczność leczenia zagranicznego to ogromne koszty - regularne wizyty w amerykańskim szpitalu generują bardzo wysokie rachunki. Środki zebrane w 2020 roku zniknęły w zawrotnym tempie, a nasze leczenie potrwa jeszcze latami. Zakup biletów lotniczych do USA, testy na COVID, pokrycie kosztów ubezpieczenia oraz wizyt w szpitalu to sumy sięgające setek tysięcy złotych. Każda wpłata oraz przekazany 1,5% podatku będą dla rodziny ogromnym wsparciem. Z góry za każde serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 24.01.2022r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL20 1050 0099 6781 1000 1000 1004
BIC (SWIFT): INGBPLPW