Martyna CYRAN

podkarpackie
Miejscowość:
Markowa

Martynka Cyran mieszka w Markowej. W lipcu 2019 roku dziewczynka przechodziła szereg infekcji, głównie gardła. W trakcie wyjazdu wakacyjnego Martynka znów źle się poczuła, tym razem jednak infekcji towarzyszyła wysoka gorączka i silny ból brzuszka. Rodzina pilnie wróciła do domu i od razu skierowali się z córeczką do szpitala, gdzie przeprowadzono badania. Niestety, wyniki okazały się złe. Martynka została skierowana na Oddział Onkohematologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie, gdzie postawiono diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. Dziewczynka była leczona chemioterapią. Martynka jest też dzieckiem z Trisomią 21 czyli Zespołem Downa. Obecnie jest w procesie intensywnej rehabilitacji ruchowej i logopedycznej. Martynka uwielbia oglądać ilustrowane książeczki. Lubi również kolorowanki, układanie małych puzzli i budowanie z klocków. Często bawi się w gotowanie i sprzątanie. Jednak najbardziej lubi zabawy ze swoim starszym bratem Jakubem. Martynka to słodki łobuz bez którego jednak, kiedy wyjeżdża do szpitala czy na rehabilitację, wszystkim dom wydaje się pusty. Dziewczynka potrzebowała w trakcie leczenia i nadal potrzebuje ze względu na rehabilitację stałej opieki. Dlatego jej mama zrezygnowała z aktywności zawodowej. Dużym obciążeniem finansowym dla rodziny są dojazdy do placówek medycznych oraz koszty rehabilitacji. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie Martynki. Zachęcamy do przekazywania darowizn na indywidualny numer subkonta dziewczynki oraz do podzielenia się 1,5% podatku. Za wszelkie okazane wsparcie, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 11.11.2023r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL08 1050 0099 6781 1000 1000 0929
BIC (SWIFT): INGBPLPW