Mateusz PAPIERKOWSKI
Mateusz Papierkowski z Siemianowic Śląskich ma niespełna 14 lat i od maja zeszłego roku zmaga się z chorobą nowotworową. Jego wielką pasją jest motoryzacja, również ta przeniesiona do świata wirtualnego w postaci gier komputerowych. W wolnych chwilach Mateusz śledzi losy swoich ulubionych komiksowych bohaterów. Jednak jego największym marzeniem jest powrót do zdrowia i rzeczywistości sprzed choroby, kiedy mógł chodzić do szkoły i spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi.

W wyniku przeprowadzonych badań u Mateusza zdiagnozowano Chłoniaka Hodgkina wraz z guzem śródpiersia. Niemal od razu podjęto decyzję o rozpoczęciu chemioterapii, którą chłopiec przyjmował do września. Przez krótki czas choroba nie dawała o sobie znać, niestety jej nawrót nastąpił niecały miesiąc później. To oznaczało ponowne włączenie do leczenia chemioterapii oraz rozpoczęcie przygotowań do wykonania autoprzeszczepu.

Dodatkowo stresujący jest fakt, iż Mateusz choruje również na epilepsję co wiąże się z przyjmowaniem innych lekarstw. Cała ta sytuacja jest niezwykle stresująca dla chłopca i jego rodziny, która ze wszystkich sił stara się mu pomóc i wspierać w walce z chorobą.Aby wesprzeć Mateusza zachęcamy do wpłat na jego indywidualny numer konta bądź do przekazania 1% podatku. Za wszelką pomoc w imieniu rodziny chłopca serdecznie dziękujemy.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
89 1050 0099 6781 1000 1000 0441
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Mateusz PAPIERKOWSKI”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl