Mela ZIELIŃSKA
Mela Zielińska to trzyletnia mieszkanka Tarnowskich Gór. Dziewczynka w lipcu 2017 roku trafiła do szpitala z objawami zaparć. Diagnoza, którą postawili lekarze z Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Chorzowskiego Szpitala była porażająca dla całej rodziny – guz miednicy – złośliwy potworniak wydzielający z przerzutami do płuc oraz kośćca, wnikający do kanału kręgowego. Ucisk był tak duży, że Mela przestała chodzić. Pierwszy cykl chemii dziewczynka przyjęła dokładnie w dniu swoich drugich urodzin. Bardzo intensywna chemioterapia spowodowała ostre polekowe uszkodzenie nerek, a trudny zabieg operacyjny problemy z wypróżnianiem oraz pęcherz neurogenny.

Mela jest bardzo muzykalna, uwielbia tańczyć, tą pasją zaraziła ją 5 lat starsza siostra Pola. Niestety osłabiona odporność nie pozwala Meli na uczestniczenie w zajęciach w szkole tańca, ale siostry prawie codziennie ćwiczą różne choreografie w domu. Mela bardzo lubi księżniczki Disneya, szczególnie Elzę, Bellę i Kopciuszka. Jej największym marzeniem jest wyjazd do Disneylandu.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie procesu leczenia Meli. Dziewczynka musi być cewnikowana kilkanaście razy na dobę, co generuje koszt ponad 3 tyś zł miesięcznie. Koszty leków, cewników i dojazdów są bardzo wysokie, zatem za każdą wpłatę i podzielenie się 1% podatku w okresie rozliczeniowym serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o dane z 07.01.2019r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:

21 1050 0099 6781 1000 1000 0792

1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Mela ZIELIŃSKA”

 

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl