Monika KROWIAK

Podkarpacie
Miejscowość:
Wólka Hyżneńska

Monika Krowiak to dziewczynka pochodząca z Wólki Hyżneńskiej – małej miejscowości na Podkarpaciu. Monika została zdiagnozowana w kwietniu 2016 roku w Klinice Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. U dziewczynki rozpoznano nowotwór złośliwy mózgu. Następnie w Warszawie została wykonana operacja z częściowym usunięciem guza móżdżku. Monika przeszła długą i wyczerpującą chemioterapię i radioterapię.
Dziewczynka wygrała walkę ze złośliwym nowotworem móżdżku. Choć jest już po zakończonym leczeniu nadal zmaga się z licznymi powikłaniami. Regularnie jeździ do Warszawy do Centrum Zdrowia Dziecka. Monika jest pod opieką wielu specjalistów: onkologa, audiologa, okulisty, nefrologa, urologa, ginekologa oraz wymaga stałej rehabilitacji. Lekarze zadecydowali, aby poznać jak najszybciej dziewczynce hormonu wzrostu, który nie jest refundowanych przez NFZ. Koszt 2-letniej terapii to ok. 25 tysięcy złotych, obecnie koszt pokrywa rodzina ze środków własnych.
Monika jest bardzo aktywna – lubi jeździć na rowerze i rolkach, w wolnym czasie pływa i gra w kręgle z rówieśnikami. Kolejną pasją Moniki jest projektowanie i rysowanie. Niestety przez chorobę musiała zrezygnować z zajęć tanecznych, których bardzo jej teraz brakuje, ale stara się zastępować je innymi aktywnościami. Monika ma trójkę rodzeństwa – dwóch braci i jedną siostrę. Chociaż choroba nadeszła tak nagle, nie odebrała Monice siły do walki o powrót do zdrowia. Jest bardzo wymagająca wobec siebie w nauce i ćwiczeniach rehabilitacyjnych.
Pomimo, że Monika wygrała walkę z nowotworem to systematyczne podawanie hormonu wzrostu i cykliczne badania są konieczne. Apelujemy więc do Państwa o pomoc, prosimy o wpłacanie darowizn na indywidualne subkonto Moniki oraz przekazywanie jej 1,5 % podatku.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 16.11.2023r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL33 1050 0099 6781 1000 1000 0576
BIC (SWIFT): INGBPLPW