Nadia PRUSAK

Województwo:
Miejscowość:
Jaworzno

Nadia Prusak to trzyletnia mieszkanka Jaworzna, u której zdiagnozowana została ostra białaczka limfoblastyczna. Nadia od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi – urodziła się z rozszczepem podniebienia miękkiego i 1/3 twardego. W wieku 7 miesięcy przeszła operację w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Była pod kontrolą wielu poradni specjalistycznych: kardiologicznej, laryngologicznej, rehabilitacyjnej, nadal jest pod opieką poradni chirurgicznej, neurologopedycznej oraz ortodontycznej.

W marcu 2019 roku Nadia przeziębiła się, a pediatra zdiagnozowała infekcję wirusową. Stan dziewczynki jednak się nie poprawiał, dlatego mama skonsultowała córeczkę u drugiego lekarza, który z podejrzeniem zapalenia płuc pilnie skierował Nadię do szpitala. Pierwsze wykonane w jaworznickim szpitalu badanie krwi wykazało podwyższony poziom leukocytów i małą ilość płytek krwi, jednak lekarze dopatrywali w wyniku efektu infekcji. Niestety, kolejnego dnia wyniki badań pogorszyły się i jeszcze tego samego dnia Nadia została przeniesiona do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Aktualnie dziewczynka przyjmuje chemioterapię.

Nadia jest bardzo otwartą i pomimo choroby pogodną dziewczynką. Uwielbia tańczyć przy muzyce, gotować przepyszne dania na zabawkowej kuchence, bujać się na koniku na biegunach i kolorować. Pasjonują ją również pociągi i samochody.

Choroba Nadii wywróciła do góry nogami życie rodziny. Mama dziewczynki zrezygnowała z pracy, aby być z córeczką cały czas w szpitalu. Obciążeniem dla domowego budżetu stały się dojazdy do szpitala oraz przystosowanie domu i życia codziennego do wymaganych w chorobie sterylnych warunków. Dlatego apelujemy o wsparcie Nadii w procesie leczenia. Można to zrobić poprzez przekazanie darowizny oraz podzielenie się 1,5% podatku. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 5.04.2019r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL72 1050 0099 6781 1000 1000 0844
BIC (SWIFT): INGBPLPW