Szymon SPIEWOK

Śląsk
Miejscowość:
Tarnowskie Góry

Szymon Spiewok to nastolatek z Tarnowskich Gór. W lipcu 2019 roku po kontrolnym badaniu wzroku chłopiec trafił na Oddział Okulistyczny chorzowskiego szpitala. Po dwóch dniach badań i rezonansie został przewieziony do GCZD w Katowicach, ze względu na uwidoczniony w badaniu guz komory bocznej mózgu – raka splotu naczyniówki. Szymon przeszedł dwie operacje usunięcia guza, chemioterapię i radioterapię. Niestety choroba i leczenie pozostawiły szereg powikłań.  Chłopiec miał napady padaczkowe, w listopadzie 2020 roku z powodu narastających zaburzeń chodu, zawrotów głowy i mowy wykonano TK głowy w którym uwidoczniono dużą ilość powietrza w układzie komorowym - musiał przejść kolejną operację - plastykę przetoki zatoki klinowej do przestrzeni wewnątrzczaszkowej. Niestety pomimo stosowanej rehabilitacji na oddziale niedowład prawostronny utrzymywał się. Po wypisie do domu Szymona i systematycznej rehabilitacji niedowład zaczął powoli się cofać. Rok później Szymon znów musiał zostać operowany - z powodu zapadniętego starego płata z kranioklastu została wykonana plastyka ubytku czaszki. W styczniu 2022 u Szymona wystąpiły lekkie drżenia całego ciała oraz zaczął postępować niedowład prawej strony. Po wykonaniu USG brzucha uwidoczniono torbiel w bezpośrednim sąsiedztwie drenu obwodowego układu zastawkowego. W ten sam dzień Szymon kolejny raz był operowany. Niestety nastąpiło pogorszenie stanu świadomości, trudności z mową oraz pogłębienie niedowładu. W połowie stycznia po uzyskaniu jałowych wyników z płynu rdzeniowo mózgowego dren został założony pod kontrolą laparoskopu. Stan Szymona uległ poprawie lecz nadal utrzymuje się lekki niedowład prawej strony oraz znacznego stopnia afazja ruchowa. Obecnie Szymon przebywa w domu i jest rehabilitowany. Szymon jest pod opieką przychodni onkologicznej, neurologicznej, neurochirurgicznej, endokrynologicznej oraz wymaga rehabilitacji Chłopiec lubi grać w gry komputerowe i bawić się z młodszą siostrą układając klocki lego i puzzle. Szymon interesuje się starymi zamkami i kocha góry. To niewyobrażalne ile ten dzielny chłopiec przeszedł w swojej drodze do zdrowia. Przed nim jeszcze wiele wyzwań, ale głęboko wierzymy, że dzięki itensywnej rehabiltacji Szymon będzie mógł wpełni cieszyć się życiem i młodością. Apelujemy do Państwa o wsparcie procesu leczenia Szymona. Można to zrobić, przekazując darowiznę na indywidualny numer subkonta chłopca oraz dzieląc się 1,5% podatku w okresie rozliczeniowym. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 2.02.2022r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL88 1050 0099 6781 1000 1000 0944
BIC (SWIFT): INGBPLPW