Wiktoria GAWEŁ

Województwo:
Miejscowość:
Rzeszów

Wiktoria Gaweł to 17-latka z Rzeszowa o wielu pasjach i zainteresowaniach. Wiktoria ma wiele planów i marzeń na życie a najważniejsze z nich to żyć i być sprawną, jak dawniej.

Życie Wiktorii do pewnego czasu toczyło się jak każdej nastolatki: szkoła, znajomi. Wszystko zmieniło się diametralnie w styczniu 2017 roku. Nastolatka była osłabiona, źle się czuła, bolały ja mięśnie, kilka razy straciła przytomność. Dwa miesiące później dziewczyna nagle przestała chodzić. Nie mogła wstać  z łóżka, później było już tylko gorzej. U Wiktorii zdiagnozowano młodzieńcze zapalenie skórno-mięśniowe.

Przebieg tej choroby jest bardzo agresywny, objawia się m.in. niedowładem czterokończynowym. Leczenie tradycyjne już nie pomaga. Eksperymentalnie zastosowano leczenie biologiczne, które pomogło, ale na krótko. Choroba wraca ze dwojoną siłą. Wiktoria obecnie jest przykuta do łóżka i bardzo cierpi. Nastolatka jest jedynym dzieckiem w Polsce z tak ciężkim przebiegiem tej choroby. Leczenia zgodziła się podjąć zagraniczna Klinika w Szwajcarii, jednak koszt początkowych badań, które pozwolą dopasować leczenie to aż 140 000 zł.

To niewyobrażalna dla rodziny kwota, dlatego zachęcamy do wsparcia zbiórki Wiktorii na portalu siepomaga.

www.siepomaga.pl/wiktoria-gawel

Pomimo ciężkiej choroby Wiktoria nie poddaje się. Jej ulubione zajęcia to pływanie, podróże, książki. Niestety większość pasji i zainteresowań z racji choroby, nie może być aktualnie realizowana.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe dla Wiktorii w postaci darowizn na indywidualny numer subkonta i podzielenie się 1,5% w okresie rozliczeniowym. Sytuacja, w której znalazła się Wiktoria jest ciężkim doświadczeniem, a koszty towarzyszące procesowi leczenia i rehabilitacji  są bardzo wysokie.  Za wszelką pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 11.10.2018r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL06 1050 0099 6781 1000 1000 0771
BIC (SWIFT): INGBPLPW