Wiktoria ZIOMEK
Wiktoria Ziomek  to niespełna 19 letnia dziewczyna pochodząca z Sosnowca.  Jej historia z chorobą zaczęła się już w 2016 roku. We wrześniu 2016 roku zaczęła naukę w pierwszej klasie liceum, jednak nie długo cieszyła się z tego etapu życia i bycia licealistką w pełnym tego słowa znaczeniu. W trakcie wakacji Wiktoria z powodu ostrej fazy zakażenia wirusem EBV trafiła do szpitala na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie, gdzie rozpoznano u niej  anemię aplastyczną w postaci ciężkiej. Choroba zmusiła dziewczynkę do nauczania indywidualnego, w domu. Jedyną szansą na wyleczenie był przeszczep szpiku, który po znalezieniu dawcy odbył się w maju 2017 r. i przebiegł pomyślnie. Okres po przeszczepowy to trudny czas, dziewczyna musi jeździć na liczne kontrole do  Wrocławia oraz Chorzowa. Konieczne jest  stosowanie specjalnych leków zapobiegających odrzutom  (leki immunosupresyjne), leków przeciwgrzybicznych oraz przeciwwirusowych, które generują wysokie koszty. Po kilku miesiącach od przeszczepienia szpiku konieczne było rozpoczęcie  dodatkowej  suplementacji witaminowej w celu wzmocnienia organizmu i jego ubogiej odporności. Okres rekonwalescencji nadal trwa, mamy nadzieję, że w dalszym ciągu  będzie przebiegać tak pomyślnie. Liczymy na to, że to  ostatni etap jej walki o zdrowie.!!

Wiktoria jest samotnie wychowywana przez mamę. Jest bardzo utalentowaną dziewczyną. Zanim zachorowała uczęszczała na zajęcia ze śpiewu, gdyż bardzo interesuje się muzyką rozrywkową i musicalową. Jej pasją jest również teatr. Wiktoria uwielbia wszystko co związane jest z modą, wizażem i makijażem. Sama chciałaby mieć kiedyś własne studio związane z kosmetologią i zdrowym żywieniem. Obecnie stara się dzielnie zmierzyć z kolejnym egzaminem w jej życiu, tym razem egzaminem dojrzałości, do którego przystąpi w tym roku, po ukończeniu Liceum.

Koszty towarzyszące procesowi leczenia są wysokie i obciążają domowy budżet dlatego apelujemy do Państwa o wsparcie dla Wiktorii, gdyż każda pomoc na tym etapie ma duże znaczenie. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta oraz do przekazania 1% na rzecz Wiktorii. Za wszelkie wsparcie w imieniu Wiktorii i jej mamy serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informację z dnia 21.01.2018

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
96 1050 0099 6781 1000 1000 0606
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Wiktoria ZIOMEK”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl