Wojciech PRZERWA

Śląsk
Miejscowość:
Chorzów

Wojtek Przerwa to pogodny mieszkaniec Chorzowa. Chłopiec zachorował w kwietniu 2018 roku. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczką limfoblastyczną. Choroba zaczęła się niewinnie, gorączka i osłabienie sugerowały grypę. Dopiero kolejne badania pokazały, z czym Wojtuś i jego rodzina muszą się zmierzyć. U chłopca zdiagnozowano białaczkę wysokiego ryzyka, oznacza to, że  długotrwałe i obarczone sporym prawdopodobieństwem powikłań leczenie. Wojtek zniósł je dzielnie. Niestety, w czerwcu 2021 roku nastąpiła wznowa choroby. Chłopiec znów zamieszkał na oddziale onkologicznym Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, następnie w klinice we Wrocławiu miał przeszczep. Niestety dotychczasowe leczenie nie przyniosło spodziewanych efektów.  Wojtuś  przeszedł specjalistyczne leczenie CAR-T we Wrocławiu.  Aktualnie wymaga specjalistycznego leczenia, w tym leków, których miesięczny koszt wynosi ponad 2000zł oraz rehabilitacji ruchowej. Konieczne było również wdrożenie specjalistycznej diety.

Wojtuś jest bardzo inteligentnym chłopcem, którego pasjonuje wiele rzeczy. Lubi zabawy wymagające myślenia i rozwiązań logicznych, świetnie gra w szachy. Przed wystąpieniem pierwszych objawów intensywnie grał w piłkę nożną w Akademii Małego Piłkarza, zadziwiając trenera swoją wytrwałością, ambicją i walecznością. Bardzo poważnie podchodził też do zajęć karate, miał nawet wyjechać na obóz pozwalający na zdobycie sprawności. Wojtek ma dwie siostry, o rok starszą Aleksandrę i dwa lata starszą Julię, dla których jest najlepszym przyjacielem.

Choroba chłopca wymusiła na całej rodzinie wiele zmian w organizacji życia codziennego, ma także wpływ na ich kondycję finansową. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie procesu leczenia i rehabilitacji Wojtka. Za wszelkie okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 16.02.2023r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL87 1050 0099 6781 1000 1000 0768
BIC (SWIFT): INGBPLPW