Yaraslau Pazniak z Grodna na Białorusi
Yaraslau Pazniak jest pogodnym chłopcem z Grodna na Białorusi. Chłopiec choruje od września 2016 roku, kiedy to zaczęły pojawiać się niepokojące bóle, a następnie obrzęk lewego uda. Seria badań wykazała, że chłopak choruje na mięsaka Ewinga środkowej i dolnej części lewej kości udowej. Przeszedł 6 cykli chemioterapii, a następnie skierowany został do Instytutu Ortopedycznego Rizzoli w Bolonii. Tam poddany został częściowemu wycięciu kości udowej i rekonstrukcji kostnym implantem. Przeszedł kolejne cykle chemii, po czym trafił na oddział w Lublinie gdzie przeszedł megachemię i autoprzeszczep komórek macierzystych. Po ciężkich dwóch tygodniach stan zdrowia zaczął się poprawiać. Została wdrożona rehabilitacja. Yaraslau został poddany jeszcze jednej operacji, ponieważ kości nie zrastały się tak jak należy. Obecnie rezultaty są zadawalające, lecz chłopca czeka jeszcze rehabilitacja by mógł wrócić do sprawności.

Do czasu choroby Yaraslau był bardzo wysportowanym i aktywnym chłopcem. Uwielbia piłkę nożną i pływanie. Na basenie mógłby spędzać całe dnie.  Interesuje się robotroniką i dużo czasu poświęca na składanie konstrukcji Lego Technic. Fascynuje go historia. Lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca.

Dojazdy do szpitali na badania i potrzebna rehabilitacja generują wydatki znacznie obciążające rodzinny budżet. Dlatego apelujemy do Państwa o wsparcie dla Yaraslaua,. Każda, nawet najmniejsza pomoc ma znaczenie. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta chłopca oraz do podzielenia się 1% w okresie rozliczeniowym. Za wszelką pomoc, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy.

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 06.09.2018

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
46 1050 0099 6781 1000 1000 0633
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Yaraslau PAZNIAK”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Anna Sołtysik, tel.: 696 758 403, email: a.soltysik@fundacjaiskierka.pl