Zosia PROCHACZEK

Wiek: 12
Region: Śląsk
Miasto: Gliwice

Zosia Prochaczek pochodzi z Gliwic, z dzielnicy Żerniki.

U dziewczynki na początku kwietnia 2020 roku zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną – nowotwór szpiku kostnego, który przybrał bardzo ciężki przebieg.

W trakcie chemioterapii na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu dziewczynka zachorowała na sepsę i spędziła miesiąc na Oddziale Intensywnej Terapii. W wyniku komplikacji jej mózg uległ uszkodzeniu. Zosia nie mówi, nie przemieszcza się i jest karmiona dojelitowo poprzez PEG.

Zosia kocha zwierzęta. Kiedy była zdrowa uwielbiała jeździć konno i spędzać z nimi każdą wolną chwilę. Lubiła także gotować, czytać książki oraz aktywnie spędzać czas z koleżankami i młodszą siostrą Julką. Zosia zachwycała także swoim głosem, śpiewając w Chórze Parafialnym w kościele w Żernikach.

Obecnie Zosia przebywa w Klinice „Budzik” w Warszawie i od niedawna zaczęła się uśmiechać!

To dopiero początek walki z chorobą. Zosię czeka bardzo długa i kosztowna rehabilitacja neurologiczna, która pomoże jej stopniowo odzyskiwać sprawność.

Apelujemy o wsparcie procesu leczenia i rehabilitacji dziewczynki. Pomóc w tej sytuacji mogą Państwo dzieląc się swoim 1% podatku, a także wpłacając darowizny na indywidualny numer subkonta Zosi podany poniżej.

Apelujemy do wszystkich Państwa o wsparcie w tych trudnych chwilach dziewczynki. Za wszelką pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 09.04.2021r.

Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:

BIC (SWIFT): INGBPLPW
cel szczegółowy: „Zofia PROCHACZEK”

wesprzyj F udostępnij

Kontakt do opiekuna