Zuzia WACH
Zuzia Wach to trzyletnia urocza mieszkanka Bielska Białej. Nic nie budziło niepokoju rodziców, aż do dnia, kiedy wracając z placu zabaw dziewczynka przewróciła się. Tylko zdarty nosek przypominał o tym zdarzeniu, jednak Zuzia dwa dni później obudziła rodziców wymiotując. Od razu pojechali na izbę przyjęć podejrzewając wstrząśnienie mózgu po feralnym upadku. Niestety tomografia komputerowa wykazała olbrzymiego guza mózgu z masywnym wodogłowiem. Sytuacja była bardzo poważna i już na drugi dzień wykonana została operacja. Kolejne złe wieści przyszły razem z wynikami badań histopatologicznych – wycięty guz to nowotwór złośliwy IV stopnia – rdzeniak płodowy. Już 2 tygodnie po operacji dziewczynka otrzymała pierwszą chemioterapię. Od czasu operacji Zuzia na nowo uczy się mówić, siedzieć, chodzić, obecnie nie je samodzielnie- jest karmiona sondą dojelitowo.

Zuzia uwielbiała tańczyć, szaleć na placach zabaw i bawić się ze swoimi pieskami. Jest bardzo muzykalna – z dziadkiem słuchała Bon Jovi’ego, z tatą śpiewa piosenki Nocnego Kochanka.

Teraz dziewczynka wymaga całodobowej opieki. Wciąż trwa walka z nowotworem i o powrót do sprawności -Zuzia jest cały czas rehabilitowana. W imieniu rodziny zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta Zuzi oraz do przekazania 1% podatku na rzecz jej leczenia i rehabilitacji. Każda wpłata stanowi olbrzymią pomoc dla Zuzi i jej rodziny. Za każde okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

 *Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 25.09.2018

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
33 1050 0099 6781 1000 1000 0770
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Zuzanna Wach”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl