404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
Przejdź do treści
Ustawienia
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących
  • switch to english page
Fundacja Iskierka
ORGANIZACJA POŻYTKU
PUBLICZNEGO NA RZECZ DZIECI
Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ
Childhood Cancer International EUROPE Logo
Nasze social media
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ

Statuetka "PRZYJACIEL FUNDACJI ISKIERKA"

STATUETKA „PRZYJACIEL FUNDACJI ISKIERKA”

Przyznawana jest od 2007 roku osobom, firmom i instytucjom, których zaangażowanie, motywujące zaufanie oraz wsparcie, dodają nam skrzydeł w działaniu i mobilizują do podejmowania kolejnych wyzwań.  Gala wręczenia statuetek odbywa się w trakcie koncertu Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, który stanowi także okazję do spotkania i podziękowania za okazane wsparcie.

230606140056.JPG

⇒LAUREACI 2023:

Boguś Janiszewski i ilustrator Max Skorwider - autorzy książki „O, Choroba”, która podejmuje trudny temat choroby onkologicznej w sposób całkowicie nowatorski i nieszablonowy. W formie komiksowej, trzymającej w napięciu i zabawnej przygodówki!

Wydawnictwo Agora dla dzieci – za zaufanie, ogrom wsparcia, zaangażowanie i twórczą współpracę przy wydanej wspólnie z Fundacją ISKIERKA książce „O, Choroba”.

HP Inc Polska Sp. z o.o. – za wspieranie podopiecznych fundacji i ich rodzin z Ukrainy oraz otwartość i reagowanie na realne potrzeby dzieci, które w obliczu działań wojennych musiały się zmagać nie tylko z chorobą.

Voxel SA-  Dwukrotny mecenas koncertu Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, za wsłuchiwanie się w potrzeby fundacji i jej podopiecznych oraz nieustanne wsparcie.

Quatronum - organizator magicznych wyjazdów dla dzieci i młodzieży, za wsparcie finansowe, ale także zapraszanie podopiecznych fundacji na wyjątkowe wyjazdy, które zapierają dech w piersiach i pozostawiają bajkowe wspomnienia.

Mirosław Zbrojewicz, aktor który filmowy, teatralny i dubbingowy, który z ISKIERKĄ współpracuje przy kampanii związanej z przekazaniem 1,5% podatku na rzecz podopiecznych ISKIERKI, wcielając się w postać tytułowego Raka, za zaufanie, ogromne serce i otwartość na szalone pomysły ISKIERKI.

Adam Sztaba – za współtworzenie artystycznej materii koncertu SYMFONIA RADOŚCI, opiekę merytoryczną i zaangażowanie, które pozwoliło dostarczyć niezapomnianych muzycznych wrażeń.

Agencja strategiczno kreatywna KAVA za wspieranie fundacji w działaniach PR-owych, w tym kampaniach 1% podatku, (a teraz już 1,5%) oraz za profesjonalizm, radość z działania i, niezwykłą kreatywność.

Exorigo-Upos SA – producent m.in. oprogramowania i aplikacji, za wspieranie finansowe projektów fundacji, nieszablonowe rozwiązania oraz wrażliwość na drugiego człowieka.

KLS -  firma rodzinna oferująca usługę wynajmu i serwisu odzieży roboczej, za finansowe wspieranie projektów terapeutyczno - integracyjnych fundacji i dawanie dzieciom prawdziwej radości.

7-06-2023 foto Jeremi Astaszow (131).jpg


⇒LAUREACI 2020:

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach - za odwagę i fantazję w podjęciu współpracy przy koncercie "ISKIERKA Symfonicznie", który odbył się 27 lutego 2020 roku oraz pokazywanie jak muzyka potrafi łączyć ludzi we wspólnym celu.

Dyrekcja i Pracownicy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach - za otwartość na Dziecięcą Orkiestrę Onkologiczną, ogromne wsparcie merytoryczne, elastyczność oraz zaangażowanie z ogromnym sercem we współtworzenie koncertu "ISKIERKA Symfonicznie".

Panattoni Europe - czyli parki logistyczne i nowoczesne powierzchnie magazynowe; za wsparcie finansowe wielu projektów fundacji, dzięki któremu razem podnosimy jakość życia dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin.

St Andrews Foundation - promująca kulturę Szkocji i wspierająca działalność charytatywną, dzięki której Fundacja ISKIERKA doposaża szpitale dziecięce w potrzebny sprzęt medyczny. Za wyjątkowe poczucie humoru, dystans i szkocką hojność w szczególnym wydaniu.

Eurobuild CEE - czyli grupa medialna działającą w branży nieruchomości i budownictwa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, która od 4 lat konsekwentnie pomaga łączyć ludzi, kompetencje i możliwości w czynieniu dobra.

Hotel Bacówka Radawa & SPA - za gościnność wobec podopiecznych fundacji oraz osobiste zaangażowanie i wspieranie działań ISKIERKI.

Fundacja DKMS - za dobrą współpracę i łączenie sił w projektach edukacyjnych związanych z profilaktyką i zdrowym żywieniem.

Fundacja Siepomaga - z którą Fundacją ISKIERKA współpracuje przy największych i najpilniejszych zbiórkach finansowych. Za otwartość, fantastyczną współpracę i wspólne osiąganie celów, z pozoru niemożliwych do realizacji.

Fundacja Gram Kibicuję Pomagam - za szereg inicjatyw sportowych o charakterze charytatywnym dla podopiecznych fundacji. Motywowanie do pomagania i zdrowej aktywności.

Grzegorz Budis, Przewodniczący Zarządu Terenowego NZZS Policjantów Komendy Miejskiej Policji  w Siemianowicach Śląskich - za osobiste zaangażowanie i wspaniałą postawę inspirującą do działania oraz organizację pikników charytatywnych na rzecz podopiecznych fundacji.

Aleksander Krajewski, Bloom Pracownia Architektoniczna - za pomocną architektoniczną dłoń, fachowe wsparcie i pomoc w pracach projektowych iskierkowych przedsięwzięć

Vastint Poland - firma deweloperska budująca biurowce, parki biznesowe i hotele m.in. w miejscu dawnego Hotelu Katowice; za wsparcie finansowe, zaufanie i dawanie radości dzieciom podczas m.in. wyjazdów wakacyjnych.

Fattoria I Collazzi Societa Agricola - za gościnność wobec podopiecznych ISKIERKI podczas wyjazdów do Toskanii,  odkrywanie magii włoskiej kultury i tradycji oraz wspieranie aukcji charytatywnych poprzez przekazywanie butelek najlepszego wina na aukcje charytatywne na rzecz fundacji.

Michał Czernecki - aktor i ambasador dwóch kampanii 1% Fundacji ISKIERKA; za zaufanie dla naszych działań, wsparcie i bycie prawdziwym Przyjacielem.

ISKIERKA-27022020-fot-Joanna-Nowicka-NET-188.jpg


⇒LAUREACI 2017:

Fotografika Studio - grupa znakomitych fachowców, która włożyła kawał serca i kompetencji w wydanie poradnika kulinarnego "JedzONKO" oraz kalendarza ISKIERKI na 2018 rok.

Maksymilian Godek wraz z MDfilm - ekipa do filmowych zadań specjalnych. Nagrywają, montują i produkują bez względu na porę i okoliczności. Towarzyszą, wspierają talentem i możliwościami.

Marta Chrobak - autorka zdjęć dokumentujących szalone akcje Fundacji ISKIERKA. Towarzyszy z aparatem chwilom zabawy, jak i przygotowań do najważniejszych wydarzeń, łapiąc uśmiechy, spojrzenia i magiczne chwile.

Marzena Pierzyna - mama podopiecznej fundacji, której rękodzielnictwo jest stałym elementem iskierkowych kiermaszy czy warsztatów arteterapii.

Marzena Piotrowska - mama podopiecznego fundacji, która energią do pomagania i aktywizacji zaraziła niejednego wolontariusza. Organizatorka zbiórek publicznych i szeregu akcji na rzecz ISKIERKI.


⇒LAUREACI 2016: 
 

Franciszek Szweda   - za osobiste zaangażowanie i pomoc dla podopiecznej w zdobywaniu kolejnych szczebli wiedzy i pokazania jak niemożliwe staje się możliwe.

Robert Mielżyński   - za inspirowanie i zapalanie iskierki w różnych częściach Polski i Europy, organizowanie i prowadzenie akcji charytatywnych oraz ogromny dar przyciągania dobrych ludzi.

SEGRO   - za ogromna pomoc w podnoszeniu jakości hospitalizacji poprzez zakup sprzętu, remont i działania terapeutyczne na rzecz podopiecznych.

Wojciech Kuśpik PTWP SA   -  za ogromne zaangażowanie i wspieranie działań Iskierki w obszarze łamania stereotypów, pokazywania jak można dobrze i skutecznie wspólnie działać na Międzynarodowych Kongresach, Konferencjach i jak współpracować z biznesem w aspekcie CSR-u.

Tomek Sikora   -  za inspirowanie i przekraczanie granic, w budowaniu relacji, chwytaniu tego co najważniejsze magii chwili, obrazów które tkają sieć kolorów skojarzeń i niezapomnianych twarzy uchwyconych w światłoczułej materii.

Szymon Grabowski   -  za wsparcie i możliwość kontynuowania ogólnopolskich badań medycznych z zakresu skuteczniejszej diagnostyki onkologicznej, które fundacja prowadzi od 4 lat.

Katarzyna Piątek   - za szaleństwo w organizowaniu akcji pomocowych na rzecz naszych podopiecznych, odwagę w kreowaniu pomysłów i łączenia ich z pomaganiem.

Monika Domagała   - za aktywizację wolontariatu wśród młodzieży szkolnej, zaangażowanie i mobilizowanie młodego pokolenia, otwartość i entuzjazm oraz organizację akcji pomocowych dla podopiecznych.

Karolina i Bartłomiej Sutt   -  to rodzeństwo, które razem z nami dojrzewało i rozwijało skrzydła, jedno przy skrzypcach drugie przy perkusji. Dzisiaj niezastąpieni i stanowiący trzon tego wydarzenia. Laureaci wielu międzynarodowych nagród. Zarówno Karolina jak i Bartek są stypendystami programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych młodych polskich artystów Młoda Polska, a Karolina jest również stypendystką GUILDHALL Schoool of Music and Drama w Londynie.


⇒LAUREACI 2015: 
 

Monika i Lesław Walaszczyk – firma EXACT SYSTEMS - za wsparcie finansowe, promocję akcji 1 % dla Iskierki ale przede wszystkim za osobiste zaangażowanie.

Marka KOLASTYNA – Sarantis Polska S.A.  & Drogerie ROSSMANN - za ogólnopolską akcje charytatywną „Słońce dla ISKIERKI” zorganizowaną przez Markę Kolastyna i Drogerie Rossmann. Dzięki niej udało się pozyskać środki wakacje dla naszych podopiecznych zakup niezbędnego sprzętu medycznego oraz na wydanie poradnika z zakresu dietetyki dla dzieci chorych onkologicznie.

Grzegorz Wolniak – akustyk naczelny koncertów Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej do zadań specjalnych oraz pogotowie techniczne iskierkowych projektów.

Izabela Zarańska – jest dobrym duchem fundacji, na której/którego pomoc zawsze można liczyć. Pozytywną energią i nastawieniem radziła sobie z chorobą syna i własną.

Katarzyna Stankow – po osobistych doświadczeniach dzieli się swoja kulinarną wiedzą i pasją, prowadząc bloga „Zdrowolandia” i prowadząc warsztaty na oddziałach „jedzOnko”. Dzięki niej dzieci polubiły szpinak.

Dagmara Rzenno – wspiera fundacje wszędzie tam gdzie nadarza się okazja. Jak trzeba przebiegnie nawet maraton. Jest też najlepszym dealerem iskierkowy kalendarzy.

Ryszard Dziamski – pewnego dnia niczym Forest Gump po prostu zaczął biec i od tej pory biega, gdzie tylko to możliwe, bez względu na porę roku i pogodę biega dla Mirki i wspiera Fundację Iskierka.

Mariola i Jerzy Barteczko to u nich od lat Iskierka i przyjaciele spotyka się aby dla państwa obecnych tutaj upiec i udekorować pierniki, by celebrować przyjaźń i po prostu pamiętać.


⇒LAUREACI 2014:

Grupa KOPEX S.A. - za zaangażowanie w remont oddziału onkologii dziecięcej w Katowicach. 

Przedsiębiorstwo Budowlane ANBUD Sabina Obwisło-Budzyń

Ewa Miketa - fotograf, mama podopiecznej fundacji, autorka zdjęć do tegorocznego, fantastycznego kalendarza Fundacji ISKIERKA na 2015 rok.


⇒LAUREACI 2013:

Hrabia Guillaume de Louvencourt - Poniatowski - Potomek polsko-francuskiej szlachty, twórca nowych idei, wynalazca oraz wykładowca sztuki teatralnej, który zaangażował się w kampanię społeczną „Kierunek: Szczęście”, dzięki której udało się pozyskać protezę dla podopiecznej Fundacji.

Halina Bieda - o soba od kilku lat wspierająca działania ISKIERKI, pedagog, była p.o. Prezydent Miasta Bytomia, Prezes Armada Development S.A.

Janusz Myśliwczyk - n ajpierw niezłomny ojciec w walce o z zdrowie córki, a następnie niezłomny wolontariusz z Iskierką w sercu.

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. - m iędzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach Pyrzowicach - za otwartość, wsparcie i wspólne akcje "wysokich lotów".

Anta - Architekci - właściciel Daniel Cieślik - za pomoc i towarzyszenie Fundacji w akcjach pomocowych.

Chorzowskie Centrum Kultury - za przychylność i wsparcie organizacyjne, na które zawsze możemy liczyć "po sąsiedzku".

Filharmonia Śląska - za znakomitą współpracę i promocję pasji muzykowania Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej.
 

⇒LAUREACI 2012:
 

TAURON Polska Energia S.A. za wsparcie energetyczne i finansowe projektów ISKIERKI

Kompania Węglowa S.A. za wsparcie działań podnoszących jakość życia podopiecznych śląskich ośrodków onkologicznych

Stowarzyszenie Gorczycki.pl za pasję muzyki i promocję Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej

Drukarnia PRINTIMUS za wsparcie poligraficzne działań Fundacji

V!GO-Ortho Polska Sp. z.o.o. za zaangażowanie w pomoc podopiecznej Fundacji i partnerstwo w projekcie:"Kierunek Szczęście"

IMAGO Public Relations za wsparcie realizacji kampanii społecznej "Kierunek: Szczęście"

Tomasz Michniewicz Ambasador projektu: "Kierunek:Szczęście" za zaproszenie podopiecznej Fundacji do Afryki

Mirosław Neinert za klasę, humor i współtworzenie wyjątkowej atmosfery koncertów i aukcji Fundacji ISKIERKA

Damian Jonak za ducha walki, którym dzieli się z podopiecznymi ISKIERKI

Artur Losa za wsparcie informatyczne i technologiczne działań Fundacji

Michał Kuzimski dla najlepszego pianisty Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej


⇒LAUREACI 2011:

MICROSOFT Polska Sp. z o.o. za ogólnopolski projekt: „ Innowacyjnego zastosowania technologii Kinect w rehabilitacji”

HOTELE DIAMENT za gościnność wobec artystów wspierających Dziecięcą Orkiestrę Onkologiczną

FUNDACJA „DBAM O ZDROWIE” za partnerski projekt i wspólne ufundowanie kart, które są wsparciem finansowym w aspekcie zakupu leków dla podopiecznych Fundacji.
 

MAG ROLETY ŻALUZJE za wspieranie działań Fundacji, poprzez zapewnienie kolorowych widoków z okien dziecięcych oddziałów onkologicznych

JOLANTA ZWOLIŃSKA, Prezes Fundacji „Kocham Żagle” im. kpt. Pawła Morzyckiego /za wsparcie Akcji Lato i pomoc w realizacji obozu żeglarskiego na Mazurach.

LIDIA SOŁTYSIK – KAMIŃSKA za wspieranie działań Fundacji ISKIERKA - m.in. pomoc w zakupie sprzętu medycznego ratującego zdrowie i życie dzieci.

Ksiądz MARCIN RYSZKA za osobiste zaangażowanie i wspieranie działań na rzecz Fundacji oraz kontakt z siłami „boskimi”

BENEDYKT ODYA za nieocenione instrumenty elektroniczne i poczucie humoru Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej

ME MYSELF AND I Magdalena Pasierska, Michał Majeran. Fantastyczna i energetyczna trójka wokalistów z Iskierką w sercu


⇒LAUREACI 2010:

Wojewoda Śląski – Zygmunt Łukaszczyk

Justyna Kowalczyk

Piotr Baron

Joanna Nowicka

Dorota i Roman Kowalczykowie

Energomontaż-Południe S.A.

Proinstal Sp. z o.o.

Tribag Sp. z o.o.

Bertani  Poland Sp. z  z o.o. 

Miejski Dom Kultury Szopienice-Giszowiec

Dworek Pod Lipami

Klub Studencki Fraktal


⇒LAUREACI 2009: 

Łukasz Żygadło

Tomasz Koperwas

Jan Aleksander Dowsilas i Iwo Maciej Dowsilas

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Supply Chain Management - SCM Sp. z o. o.

Benjamin Moore Polska Sp. z o.o.

S&T Services Polska Sp. z o.o.

Mileo Sp. z o.o.


⇒LAUREACI 2008:

Teresa Nowelska-Sabalczyk,

Iwona Spychała-Długosz

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

P.P.U.H.„SOR-DREW”

LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o.o.

Grupa Kęty S.A.

Biuro Podróży KRAKTURS

Firma MORIS Maurycy Wołek

DLD Sp. z o.o.


⇒LAUREACI 2007:

Infovide-Matrix S.A.

Unilever S.A. Zakład Produkcyjny w Katowicach

PPUH VOIGT Sp. z o.o.

Sage Symfonia Sp. z o.o.

GRNB-PARTNER Sp. z .o.o.

Sieć Salonów IMPRESJA

Czajka-Auto Sp. z o.o.

P.P.H.U. "SOR-DREW" R. SOROWSKI

Fundacja ING Dzieciom

Gazeta Wyborcza w Katowicach

Polskie Radio Katowice

TVP Katowice

Sieć Miejskich Serwisów Informacyjnych Nasze Miasto.pl

Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach

***