I KARNAWAŁOWY BAL INTEGRACYJNY

13 lutego 2007 roku w MDK „Batory” w Chorzowie, po raz pierwszy podopieczni trzech śląskich dziecięcych oddziałów hematologicznych i onkologicznych (Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu i Centrum Pediatrii i Onkologii im. E. Hankego w Chorzowie) wraz ze swoimi rodzinami i personelem medycznym bawili się wspólnie na niezwykłym karnawałowym balu przebierańców.

Wieczór rozpoczął się spektaklem „Bajkowy Las” przygotowanym przez pracowników firmy Unilever Polska S.A. Piękne kostiumy i niemały talent aktorski został doceniony przez młodych widzów. Kolorowe tańce do ulubionych przez dzieci piosenek „Fasolek” zaprezentowały też dziewczęta z zespołu „Iskierki” działającego w MDK „Batory”. Po tej części artystycznej wodzirej zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. I tak, na parkiecie królowały królewny, smoki, czerwone kapturki, a nawet ogromna bakteria:). Pomysłowość i oryginalność kostiumów, w które przebrali się i mali i duzi, wywoływała wiele uśmiechów. Atrakcji tego wieczoru było naprawdę wiele: pokaz sztuki kulinarnej pieczenia naleśników, czytanie bajek przez przedstawicieli akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, pokaz capoeiry, karaoke, lody i gorąca czekolada, i co najważniejsze w karnawale: tańce, tańce, tańce…

Imprezę przygotowała Fundacja „Iskierka” wspólnie z  pracownikami firmy Unilever Polska S.A. Zakładu Produkcyjnego w Katowicach  w ramach projektu aktywnego zaangażowania biznesu w działania na rzecz dzieci z chorobą nowotworową . Grupa pracowników firmy z różnych działów bezpośrednio zaangażowała się w przygotowania i organizację imprezy karnawałowej dla podopiecznych Fundacji nabywając tym samym nowych umiejętności, np. z zakresu kreatywności, organizacji czy pracy w zespole. Realizacja takiego modelu współpracy ze sponsorami, to szansa na więcej chwil radości dla podopiecznych Fundacji. Bardzo często bowiem przedstawiciele biznesu chcą wesprzeć działania na rzecz chorych dzieci nie tylko finansowo. Fundacja „Iskierka” przekonuje, że aktywne zaangażowanie w działania nie tylko jest bezcenną radością dzieci, ale i nauką praktycznych umiejętności.

Bardzo dziękujemy zatem wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania, a w szczególności współorganizatorom: pracownikom Unilevera i Miejskiemu Domowi Kultury "Batory"! Bo na wspomnienie tego wieczoru, aż chciałoby się zaśpiewać:  Niech żyje BAL!