Akcja Lato 2008-obóz II

Przedstawiamy relację Julki oraz galerię zdjęć z drugiego obozu zorganizowanego przez Fundację Iskierka w ramach Akcji Lato...

"...20 lipca br. rozpoczął się kolejny turnus nad Zalewem Rybnickim, w którym miałam przyjemność uczestniczyć ;) Codziennie rano, o godz.10 całą grupą szliśmy na konie. Było cudownie! Można było brać udział w hipoterapii lub uczyć się jazdy konnej pod okiem specjalistów:) Po trzech godzinach spędzonych z końmi, wracaliśmy do domków, gdzie po chwili odpoczynku przy muzyce ;D szliśmy na obiad do restauracji w hotelu obok naszych domków. Po obiedzie znów chwila przerwy przy muzyce ;] i zaczynały się popołudniowe zajęcia. Któregoś dnia malowaliśmy na drzewach. Było świetnie! Niektórzy odkryli w sobie talent, a każdy malował z ogromnym zapałem. W środowe popołudnie udaliśmy się do centrum Rybnika na zakupy, a po nich na przepyszne lody. Porcje były ogromne! Niestety nie udało nam sie wziąć reszty lodów na wynos... W czwartek pod wieczór odwiedzili nas dogoterapeuci ze ślicznymi psami rasy Golden Retriever i Nowofunland. Każdy mógł się do nich przytulić i pobawić się z nimi. Mieliśmy również cudowną wycieczkę bryczką oraz rejs statkiem po Zalewie Rybnickim :) Każdego wieczora Pani Helena Borlik, pokazywała nam slajdy ze swojej wyprawy do Afryki. Miała ich ponad 800! Niektórzy tak bardzo zachwycili się opowieściami Pani Heleny, że słuchali ich aż do późnych godzin wieczornych.

W piątek Pani Helena, Mariolka i Jola zorganizowały konkurs fotograficzny, w którym nagrodą była książka o tym, jak robić zdjęcia. Było sporo chętnych, w tym moje współlokatorki Gabrysia, Ania, Iwona i Ja. I to właśnie nam udało się wygrać główną nagrodę! Nie umiałyśmy się jednak nią podzielić, więc zadedykowałyśmy ją i oddałyśmy choremu dziecku, które interesuje się fotografowaniem :) Bardzo szybko wszyscy się zakolegowali, co zaowocowało wspólnie spędzanymi wieczorami i nieprzespanymi nocami :) Jednak mimo zmęczenia i dosyć brzydkiej pogody..;/ każdy miał w sobie dużo siły na grę w tenisa, koszykówkę, nocne spacery i śpiewanie ulubionych piosenek xD ;)) Ciężko było nam się rozstać ze sobą… Mam nadzieje, że uda nam się jeszcze kiedyś spotkać w tym samym składzie i wspólnie pospacerować przy świetle księżyca ;)..."

Julka Trzepizur

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom oraz darczyńcom, dzięki którym możemy po raz kolejny organizować wyjazdy wakacyjne w ramach projektu Akcja Lato, wolontariuszom, hipo i dogo terapeutom, Ośrodkowi Jeździeckiemu INDEKS Rybnik, Ośrodkowi Szkoleniowo-Wypoczynkowemu STODOŁY Rybnik oraz osobom prywatnym za wsparcie naszej inicjatywy!