"Piernikiem, krzyżakiem wojujemy z rakiem"

„Piernikiem, krzyżakiem wojujemy z rakiem” pod takim hasłem odbył się w terminie od 22 do 26 października, ostatni już w tym roku wyjazd z podopiecznymi w ramach projektu: „ Spakuj raku do plecaka i ruszaj na podbój świata” współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

fio_baner_kwadrat1.jpg

Pomimo jesiennej aury frekwencja oczywiście dopisała i po raz kolejny przekonaliśmy się, jak wielkim powodzeniem wśród Was cieszą się wyjazdy organizowane przez Fundację. Hasło przewodnie okazało się nad wyraz trafne i można powiedzieć, że w pełni odzwierciedlało klimat wyjazdu do Torunia i Malborka.

04torun

Aby zbudować potężną oręż pod chorągwią Iskierki, wystawiliśmy kandydatów na rycerzy i księżniczki na szereg prób.  Zdobywali tytuły jeźdźców wyborowych ujeżdżając konie, jednocześnie też ucząc się jak je doglądać. Opanowywali pierwsze kroki w  sztuce fechtowania i odważnie stawali do walki z największymi przeciwnikami, gromiąc ich bez mrugnięcia okiem;)

06torun

Niestraszne im też były duchy potężnych rycerzy krzyżackich,  a w trakcie nocnego zwiedzania twierdzy Malbork i Gniew poznawali ich najskrytsze tajemnice.

38torun

Niemniej jednak zarówno rycerze jak i księżniczki nie mogą żyć bez strawy, dlatego by w  przyszłości podejmować możnych tego świata nauczyli się wypiekać tradycyjne pierniki oraz ciastka, dzięki którym naszym wieczornym spotkaniom towarzyszył urzekający zapach domowych wypieków.

Na koniec oczywiście nikt nie miał wątpliwości, że każdy z tych mniejszych i większych zasługuje w pełni na tytuł szlachecki, a wszyscy rycerze i księżniczki byli oficjalnie pasowani w przygotowanych przez siebie koronach, niektórzy dzierżąc u boku również miecze.

35torun   22torun

Słowa oczywiście nie oddadzą w pełni atmosfery jaka nam towarzyszyła. Klimat wieczornych rozmów, mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii, która ujawniała się codziennie na warsztatach  oraz prawdziwie rodzinna atmosfera przy posiłkach spowodowała, że te kilka dni przebiegło bardzo szybko….

Dziękujemy zatem raz jeszcze wszystkim uczestnikom i już teraz serdecznie zapraszamy na wyjazdy w przyszłym roku.