Akcja Lato po mazurskich jeziorach

Osiem rodzin żeglowało w tym roku po mazurskich jeziorach. Ten wyjazd w ramach Akcji Lato był jubileuszowy, bo dziesiąty, co oczywiście uczciliśmy na miejscu pysznym tortem. Z Mazur wraca się ciężko, bo ten rodzaj atmosfery, powstających tam bliskich relacji i integracji jest jedyny w swoim rodzaju. Tak też stało było tym razem. Kto był, ten dobrze zna to uczucie. Zatem powspominajmy, bo kto lepiej to zrobi, jak nie sami żeglarze.....

FundacjaISKIERKAIMG_20180709_115037

"Jeśli ktokolwiek się zastanawia czy ruszyć na żeglarskie lato na Mazurach z Iskierką, to się nie zastanawiać! Żaden opis tego wyjazdu nie odda w całości jak wspaniała przygoda Was czeka! Fantastyczna atmosfera, fantastyczni ludzie, niesamowite widoki, przyroda i żeglowanie na łódce, pełen luz i wytchnienie od codzienności, no i świetna zabawa dla dzieci. Teraz możemy powspominać i potęsknić "...gdzie ta keja,przy niej ten jacht, gdzie ta koja wymarzona w snach, gdzie te wszystkie sznurki od tych szmat,gdzie ta brama na szeroki świat.."

Dziękujemy i prosimy o więcej:)
Agnieszka, Paulina, Amelia i Mateusz

"Tegoroczny pobyt na Mazurach był dla nas nie tylko wypoczynkiem od codzienności, ale przede wszystkim niezapomnianą przygodą i spełnieniem marzeń o żeglowaniu. Dzięki całej ekipie Fundacji Iskierka oraz naszym cudownym sternikom mogliśmy poznawać tajniki żeglowania, uczyć się stawiać i zwijać żale ( grot, fok ), cumować oraz pływać łodzią tyłem ( tak nam się podobało, że chcieliśmy wrócić do dnia poprzedniego, aby zostać na Mazurach odrobinę dłużej). Szanty śpiewane przy ogniskach, morskie opowieści,  wspólne gry, zabawy oraz pływanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Nasz niezastąpiony kapitan Krzysiek - ostoja cierpliwości, ciepła i profesjonalizmu, czuwał nad naszym bezpieczeństwem i prowadził naszą "łajbę" przez mazurskie wody, za co z całego serca mu dziękujemy. Ogromne podziękowania również dla naszej opiekunki iskierkowej Oli, która była dla nas jak kotwica trzymająca nas w ryzach, służąca zawsze pomocą i dobrym słowem, pełna energii i życzliwości. Dziękujemy również wszystkim współtowarzyszom naszej wyprawy - to ludzie tworzą atmosferę i sprawiają że mamy co wspominać, a naprawdę mamy. Iskierko jeszcze raz dziękujemy za cudowne inicjatywy i akcje."

FundacjaISKIERKAIMG_20180710_130731

Zuzia z mamą i bratem Dawidem

"Tegoroczne wakacje były dla nas niezwykłe. Dzięki Fundacji ISKIERKA i ekipie Kapitana Arka mogliśmy zasmakować żeglarstwa. To był nasz pierwszy wyjazd na Mazury i oczywiście też pierwszy pod żagle. Towarzyszyło więc nam zarówno podekscytowanie jak i niepewność. Jednak już na miejscu gdy spotkaliśmy całą radosną załogę wszystkie obawy minęły. Przestawiliśmy się na tryb nocnych śpiewów przy ognisku. Mieliśmy okazję zrelaksować się w pięknej okolicy, spotkać wspaniałych ludzi i poznać tajniki żeglarstwa. Było też oczywiście gotowanie na łódce i kąpiele w jeziorze. Wróciliśmy wypoczęci, z mnóstwem wspaniałych wspomnień. Dziękujemy!"

Maciek i Madzia z mamą

Fot. Archiwum Fundacji ISKIERKA

Wyjazd zrealizowany dzięki wsparciu: vastint