"Dookoła świata" - 14. karnawałowy bal

Co roku spotykamy się w przestrzeni zaprzyjaźnionego Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” , by wspólnie świętować karnawał. Jest to czas, kiedy na pierwszy plan wysuwa się radość, zabawa i uśmiech. To moment, kiedy nasi podopieczni mogą choć na chwilę odetchnąć od szpitalnej rzeczywistości. W tym dniu do wspólnej zabawy zapraszamy podopiecznych wraz z najbliższą rodziną, wolontariuszy, personel medyczny i przyjaciół fundacji.

30 stycznia 2020 roku bal odbył się pod przewodnim motywem „Dookoła świata”. Na cztery godziny przenieśliśmy się w różne zakątki naszej planety. Na wszystkich zgromadzonych czekały wyjątkowe atrakcje, m.in. pokaz tańca w wykonaniu Akademii Tańca Salake , zabawy i animacje przygotowane przez  Fabrykę Kultury , malowanie twarzy przez wolontariuszy, foto-budka, liczne prezenty oraz wyjątkowy tort.

Wszyscy bawili się wyśmienicie, zmieniając na ten dzień narodowość, pochodzenie czy kolor skóry. Na balu spotkać można było przedstawicieli afrykańskich plemion oraz świata arabskiego, podróżników, mieszkańców Indii, Chin, Francji czy Stanów Zjednoczonych, ale także superbohaterów, którzy nie opuszczą żadnego balu ISKIERKI.
Dziękujemy wszystkim, który zaangażowali się w przygotowania i realizację balu. To był cudowny czas, także dzięki Wam!

• MDK „Szopienice – Giszowiec” : dziękujemy za kolejny rok współpracy i możliwość zabawy w tej cudownej przestrzeni.
  • Restauracja „Dworek pod Lipami” : dziękujemy za zadbanie o to, byśmy tego nie nie byli głodni oraz za pomoc na etapie realizacji balu.
  • Piekarnia Cukiernia Tadeusz Kwapisz : dziękujemy za cudowny tort, który uświetnił to wyjątkowe wydarzenie.
  • Akademia Tańca Salake: dziękujemy za cudowny występ, który oczarował publiczność.
  • nieMAPA: dziękujemy za przekazanie upominków dla naszych podopiecznych.
  • Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”: dziękujemy za przekazanie cudownych książek, które zostały wręczone naszym podopiecznym.
  • Anna Mika Photography: dziękujemy za czujne oko, które uchwyciło piękne momenty w tym dniu.
  • Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, Pracownia Radioterapii z Gliwic, Przedszkole Stary Ujazd, Szkoła Podstawowa nr 1 w Świerklanach: dziękujemy za zbiórkę prezentów na rzecz naszych podopiecznych.

Fundacja ISKIERKA organizuje od 2006 roku tego typu zabawy integracyjne , stwarzające chorym dzieciom i ich rodzinom okazje do poznania się, wspólnej zabawy, spotkania na neutralnym gruncie. To cykliczne, pełne atrakcji imprezy, będące naturalną grupą wsparcia. Bal Karnawałowy już na stałe wpisał się do iskierkowego kalendarza, a jego temat z każdym rokiem stanowi nie lada niespodziankę. Jego organizacja możliwa jest dzięki wsparciu darczyńców indywidualnych i biznesowych, którzy angażują się nie tylko finansowo, ale także przekazują prezenty dla dzieci.