Wspólne gotowanie w Rzeszowie

Na początku maja nasza iskierkowa dietetyk Kasia Stankow, autorka fantastycznie przyjętych poradników kulinarnych z serii "JedzONKO", odwiedziła Oddział Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie.

To był fantastyczny czas. Kasia poprowadziła tam nie tylko warsztaty, w trakcie których przekazała wiele cennych wskazówek, ale przede wszystkim udzieliła indywidualnych porad dla rodziców naszych podopiecznych. Takie bezpośrednie rozmowy i konsultacje są bardzo ważne i potrzebne, bo każda sytuacja jest wyjątkowa, a rodzice szukają fachowej i sprawdzonej wiedzy. Równie ważne jest osobiste doświadczenie, które Kasia jako mama naszej podopiecznej, nabyła w trakcie pobytu na oddziale onkologii ze swoją córką, Agatką. Dzięki temu Kasia doskonale rozumie dylematy i trudności z jakimi zmagają się rodzice i opiekunowie dzieci na oddziałach onkologicznych.

Wspólnie z Kasią wydaliśmy do tej pory 3 poradniki z serii "JedzONKO". To jedyne publikacje powszechnie dostępne, zawierające - oprócz porad i zaleceń medycznych - także różnorodne przepisy na posiłki, które można przygotować nawet w ograniczonej przestrzeni kuchni na oddziałach szpitalnych.

Każdy poradnik jest przekazywany bezpłatnie rodzicom i opiekunom dzieci z chorobą nowotworową. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Dla pozostałych zainteresowanych są dostępne do nabycia w  iskierkowym sklepie internetowym.   Całkowity dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na edukację dotyczącą żywienia dzieci podczas leczenia onkologicznego.