Zmieniamy szpitalną przestrzeń wraz z Sii Polska

Są takie współprace, gdzie oprócz niezwykle cennego i potrzebnego wsparcia finansowego, dostajemy też realne zaangażowanie w nasze działania, które opiera się na wolontariacie pracowniczym. I nie są to tylko ładnie nazwane projekty, ale przede wszystkim możliwość współpracy z ludźmi niezwykle zaangażowanymi i otwartymi na pomaganie, których łączy wspólne miejsce pracy i chęć do robienia wartościowych rzeczy.

Tak było w pierwszy weekend listopada (6-7.11.), gdzie wspólnie z ekipą pracowników z Sii Polska wykonywaliśmy drobne prace malarskie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach . Pod lupę wzięliśmy dwa oddziały: Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii oraz Oddział Neurochirurgii, gdzie powstały liczne dekoracje, wpisujące się w klimat i charakter remontu jaki tam właśnie trwa. Osoby, które w te dni malowały z nami wzięły udział w programie Sii Power Volunteers, stworzonym właśnie z myślą o wsparciu organizacji pozarządowych i ich projektów. Grupa 21 wolontariuszy na zmiany dawała z siebie maksimum, aby na lepsze zmienić kawałek rzeczywistości naszych podopiecznych. Oprócz tego zaangażowania Sii Polska przekazało też na wsparcie działań remontowych 20 tysięcy złotych!

W tym miejscu chcemy Wam serdecznie podziękować za ogrom serca i otwartości na pomaganie oraz zaufanie dla naszych działań. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wspólnie działać i mieć takich Przyjaciół.
Działania te są częścią generalnego remontu, jaki prowadzimy z TAURON Polska Energia. Więcej o etapach prac i tym co już udało się zrealizować, przeczytacie tutaj 👉 odnawiamy IV piętro w szpitalu w Katowicach.