JedzONKOwe warsztaty na oddziale w Rzeszowie

A jeśliby spędzić smakowite popołudnie, podczas którego powstaną zdrowie i przede wszystkim pyszne potrawy, a następnie móc je zjeść? Czemu nie?! No właśnie! Taki scenariusz przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych leczących się na oddziale onkologicznym w Rzeszowie.

Smakowite posiłki spod ręki małych szefów kuchni

Tego dnia nasi podopieczni mogli poczuć się jak prawdziwi szefowie kuchni, bo choć nad przebiegiem warsztatów czuwała Kasia Stankow (autorka serii poradników JedzONKO) to każde dziecko przygotowywało swoje posiłki. Taka jest właśnie idea poradników JedzONKO, by zawarte w nim propozycje były łatwe i szybkie w przygotowaniu, a jednocześnie zdrowe, pyszne i pożywne. Na tapet, a raczej na stół wzięliśmy więc zielony koktajl Shreka, który powstał na bazie kiwi, szpinaku oraz banana. Obok tego dzieci z pomocą rodziców przygotowały pierogi z mąki pełnoziarnistej wraz z twarożkiem i truskawkami, a że idea zero waste nie jest nam obca to pozostałe truskawki wykorzystaliśmy do stworzenia musu. Dzieci bawiły się rewelacyjnie, czując przy tym dużą ekscytację, że same mogą tyle zdziałać w kuchni. Wszystkie te przepisy znajdziecie nigdzie indziej, jak w poradnikach JedzONKO!

Cykliczne warsztaty na każdym oddziale

Takie warsztaty realizujemy cyklicznie na każdym z czterech oddziałów onkologicznych, którymi się opiekujemy. Prowadzone są przez Katarzynę Stankow, która jest nie tylko dietetyczką i autorką całej serii JedzONKO, ale także mamą naszej podopiecznej Agaty, która przeszła przez chorobę nowotworową. Podczas każdego z warsztatów obok samego przygotowywania posiłków, Kasia udziela rodzicom indywidualnych porad żywieniowych, dopasowanych do sytuacji zdrowotnej danego dziecka. Tak było i tym razem. Każdy rodzic otrzymał także bezpłatne egzemplarze JedzONKA ze specjalną dedykacją, co wywołało dużo radości.

Zobaczcie relację zdjęciową z tego wydarzenia. 👇

foto: Justyna Witkoś

Garść ważnych informacji

Przypominamy, że poradniki JedzONKO są bezpłatne dla pacjentów i opiekunów dzieci onkologicznych.  Zamówienia prosimy kierować do 👉i.molenda@fundacjaiskierka.pl

Więcej o tym projekcie przeczytacie tutaj 👉 JedzONKO.