Przejdź do treści
Ustawienia
  • About US
  • Nasze social media
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących

Bądź (z) ISKIERKĄ na wiosnę!

Leczenie onkologiczne nie kończy się zwykle wyjściem ze szpitala. Niejednokrotnie dzieci pozostają w izolacji domowej nawet rok po zakończonym leczeniu. Oznacza to, że nie mogą chodzić do szkoły, unikają miejsc publicznych i takich, gdzie są narażone na infekcje. Raz w roku, w okresie wiosenno-letnim, organizujemy Piknik Integracyjny Fundacji ISKIERKA. Dajemy nie tylko radość, ale także inspirujemy do podejmowania aktywności, wzmacniamy poczucie skuteczności i zadowolenia z siebie, co dla dzieci, onkologicznych wiąże się z wiarą w powrót do normalnego życia. 

Corocznie w wydarzeniu uczestniczy około 300 uczestników, na których czekają liczne atrakcje, poczęstunek i prezenty. W tym roku koszt organizacji to 50 tysięcy złotych. Pomóż nam wpłacając darowiznę bezpośrednio na ten cel: 

  • przez przelewy24 - bit.ly/IskierkaWiosna
  • lub na numer konta Fundacji ISKIERKA: 11 1050 0099 6781 1000 1000 1263

Zbiórka trwa do końca maja. 

Piknik ISKIERKI to wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym, co stanowi formę rehabilitacji nie tylko ruchowej, ale też psychologicznej. Dzieci onkologiczne w trakcie i po zakończonym leczeniu, mogą „spróbować” różnych dyscyplin i aktywności sportowych, mają szansę zmierzyć się z różnymi zadaniami i zdobyć upragniony medal. 

W czasie pikniku realizujemy wiele potrzeb dziecięcych pacjentów onkologicznych i ich rodzin. Przede wszystkim biorą w nim udział dzieci w trakcie leczenia onkologicznego, ale także po jego zakończeniu. Taki kontakt daje nadzieję wielu rodzicom na to, że ich dzieci mają szansę wyzdrowieć, a nadzieja i wiara w powodzenie leczenia jest bardzo istotna w jego przebiegu. Często też izolacja związana z leczeniem i wielomiesięcznym pobytem w szpitalu, która skutkuje wykluczeniem społecznym i osłabieniem relacji, dotyka nie tylko dziecięcego pacjenta, ale także całą rodzinę. Dzięki takim spotkaniom, rodziny z podobną historią traumy związanej z leczeniem i chorobą dziecka mogą tworzyć i umacniać swoją społeczność, która daje im wsparcie i zrozumienie.