Relacja z koncertu "SYMFONIA RADOŚCI"

Szczęście i wzruszenie mieszają się z ogromnym zmęczeniem. Tak wiele wydarzyło się w NOSPR w Katowicach 7 czerwca 2023 roku podczas koncertu "SYMFONIA RADOŚCI". Na scenie spotkało sie ponad 200 wykonawców i był to jeden z najradośniejszych koncertów w tej galaktyce!

Na program koncertu złożyły się utwory w aranżacjach i pod batutą ADAMA SZTABY, które zabrzmiały w mistrzowskim wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, jak np. "Can You Dig it" (z filmu Iron Man 3), którym przywitaliśmy komplet publiczności.

Następnie można było usłyszeć nowe wersje kompozycji z repertuaru gości: MAŁGORZTY OSTROWSKIEJ, RALPHA KAMINSKIEGO, GRZEGORZA TURNAUA i KUBY JURZYKA w absolutnie unikatowym wykonaniu na dwie orkiestry i chór.

Najważniejsi tego wieczoru byli bowiem nasi podopieczni, którzy tworzyli 70-cio osobową DZIECIĘCĄ ORKIESTRĘ ONKOLOGICZNĄ pod batutą PIOTRA SUTTA i zagrali do wszystkich kompozycji na różnorodnych instrumentach perkusyjnych, a nawet... na maszynach do pisania.:) Bo to orkiestra która bawi się każdym dźwiekiem zaklętym w najmniej oczywistych przedmiotach. Mogliśmy też zobaczyć talenty taneczne kilku  iskierek w układach choreograficznych przygotowanych pod okiem Katarzyny Rybok.

Znakomicie zaśpiewał CHÓR INFORMATYKÓW. To darczyńcy fundacji z firm 3 Soft SA i Sii Polska, na co dzień posługujący się raczej klawiaturami komputerów. Zdecydowali się również pokonać tremę i wesprzeć „śpiewająco” podopiecznych fundacji podczas występu. Do tego wyzwania przygotował ich „cuda-czyniący” chórmistrz, dyrygent i BENEDYKT ODYA, profesor UKW w Bydgoszczy przy wsparciu studentów i absolwentów.

Niespodziankę przygotował dla publicznosci również PIOTR SUTT, prezentując kompozycję "ConStrOi!", która została zainspirowana filmem, podczas którego lekarze onkolodzy dziecięcy z całej Polski zagrali dla dzieci na narzędziach i najróżniejszych przemiotach, włączając się do wspólnej zabawy.

Wyjątkową atmosferę koncertu i poczucie humoru zapewnili nasi "najlepsi prowadzący na tej planecie", czyli Jarosław Boberek i Mirosław Neinert.

Było to również święto dla samej fundacji, obecnych i byłych podopiecznych, darczyńców i przyjaciół. Chwila na zaprezentowanie naszej działalności i docenienie tych, dzięki którym możemy pomagać, nie tylko od święta.

Statuetkami "Przyjaciel Fundacji ISKIERKA" zostali uhonorowani: pisarz Boguś Janiszewski i ilustrator Max Skorwider, autorzy książki „O, Choroba”, Wydawnictwo Agora dla Dzieci, HP Inc Polska Sp. z o.o, Voxel SA, Quatronum, aktor Mirosław Zbrojewicz, Agencja strategiczno – kreatywna KAVA, Exorigo-Upos SA i KLS.

Było nam niezmiernie miło usłyszeć też kilka słów od noblistki Olgi Tokarczuk oraz od prof. Adama Bodnara, który towarzyszył nam podczas tego wieczoru.

Jesteśmy bardzo poruszeni tym niezapomnianym przeżyciem, fantastyczną atmosferą i zaangażowaniem zarówno artystów, jak i publiczności!

Wielkie podziękowania dla wszystkich współtworzących to wydarzenie, którzy byli dla nas ogromnym wsparciem!

ADAM SZTABA, PIOTR SUTT, BENEDYKT ODYA
MAŁGORZATA OSTROWSKA, RALPH KAMIŃSKI, GRZEGORZ TURNAU, KUBA JURZYK

Orkiestra, ekipa i nutoteka NOSPR – ogromne dzięki za fachowe wsparcie i ponowne zaproszenie do tej niezwykłej przygody!

muzycy wspierający: Szymon Szczot - piano, Patryk Stachura - bass, Paweł Dobrowolski - perkusja, Łukasz Belcyr - gitary, Łukasz Sztaba - inst. klawiszowe, Sławomir Berny  - perkaszyny, Bartłomiej Sutt - instr. perkusyjne, Karolina Vello - Sutt - skrzypce

wizualizacje: Piotr Jóźwiak, choreografia: Katarzyna Rybok, akustyka: Marek Suberlak i SF Audio.

Cudownie, mieć wokół tylu cudownych ludzi z iskierką w sercu!

PATRONAT HONOROWY:

patronaty.jpg
iskierka_koncert_nospr_2023_logotypy_czerwiec.jpg

Piękne emocje i magiczne momenty, które w swoim obiektywie uchwycił dla Was Jeremi Astaszow:

Poniżej jeszcze migawki z prób i to, co działo się na backstage'u, autorstwa Latającego Kowala