Segregator Onkorodzica we Wrocławiu

Segregatory Onkorodzica trafiły 25 czerwca 2024 roku do Przylądka Nadziei, czyli Kliniki we Wrocławiu. Zostało zorganizowane spotkanie prezentujące je z rodzicami, personelem szpitala i przedstawicelami mediów. Ewa Majewska opowiedziała o genezie pomysłu, potrzebach z perspektywy onkorodziców oraz o tym jak przebiegały prace, konsultacje z personelem medycznym i proces wydania ich przez Fundację ISKIERKA.

O roli tego pomysłu, przy okazji przekazania we wrocławskiej klinice, z prof. Krzysztofem Kałwakiem  rozmawiał Adrian Urbanek z portalu onkorodzice.pl:

"Prawda jest taka, że jeśli leczymy trudnych pacjentów pediatrycznych, to bez dobrego kontaktu z rodzicem nie ma mowy o sukcesie terapii i o możliwości w ogóle prowadzenia terapii. W naszej klinice pracuje zespół medyczny (lekarze, pielęgniarki) o wysokich kompetencjach medycznych oraz psychologicznych. Uzupełnieniem opieki nad dzieckiem chorym onkologicznie i jego rodziną jest zespół wsparcia psychospołecznego, w którym psychologowie i pedagodzy pomagają w informowaniu rodziców, rozwiązują ich czasem proste problemy. Problemy nie do rozwiązania przez rodziców znajdujących się w stanie olbrzymiego stresu, szczególnie na początku leczenia, kiedy ta informacja o rozpoznaniu choroby jest dla nich trudna do przyjęcia.

W tym kontekście muszę powiedzieć, że SEGREGATOR ONKORODZICA to fantastyczna inicjatywa Portalu onkorodzice.pl i Fundacji ISKIERKA. Merytorycznie wsparło go wiele osób : psycholodzy, pielęgniarki i lekarze, tak aby informacja, która tam się znajduje była przystępna dla rodzica. Segregator onkorodzica to narzędzie służące opiekunowi, by łatwiej było mu przejść przez te dni, tygodnie czy miesiące leczenia w klinice onkologicznej. Jest kapitalnym narzędziem do tego, żeby komunikacja na linii lekarz-rodzic-opiekun była optymalna."

Polecamy całą rozmowę, nie tylko o Segregatorach, na portalu ONKORODZICE:

iskierka_segregator_onkorodzica_2024_belka_logotypy_korekta_logo_ec_wytwarzanie.jpg